Megint nyert a Siófok a Fradi otthonában

A Siófok KC 26-24-re nyert a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I. keddi rangadóján.

A két csapat siófoki mérkőzése szeptemberben 31-31-es döntetlennel zárult, áprilisban viszont a Népligetben 30-29-es vendégsiker született. A hazaiak a legerősebb összeállításban léptek pályára, a vendégek közül Mazák-Németh Csilla, valamint két norvég játékos, a kapus Silje Solberg, és a balátlövő Kjerstin Solas hiányzott.

Siófok KC (Fotó: m4sport.hu)

Eleinte felváltva estek a gólok, majd a 12. percben a Siófok kettővel ellépett, mert kevesebbet hibázott ellenfelénél. A védekezés és a kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt átlagon felüli eleinte, majd Bíró Blanka védéseire alapozva gyors akciókat tudtak vezetni a fővárosiak, támadásban egyre pontosabbnak bizonyultak, és a huszadik percben első alkalommal vezettek.

A keményen, sőt olykor kimondottan durván védekező Siófok a 22. percben elveszítette szerb jobbátlövőjét, Andjela Janjusevic ugyanis a Kovacsics Anikóval szemben elkövetett szabálytalanság miatt piros lapot kapott.

A folytatásban az FTC sokat hibázott, csaknem hét percig nem talált be, így ellenfele egy 4-0-s sorozattal elhúzott (12-15), a szünetben pedig két góllal vezetett a vendégcsapat.

A második félidő első felében mindkét együttesnek voltak hibái támadásban és védekezésben is, majd a hazaiak Bíró újabb védéseit követően a 44. percben ismét egyenlítettek. A rangadó utolsó negyede úgy kezdődött, hogy hat percig mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek. A Ferencváros nyolc percig nem szerzett gólt, így az EHF Kupa-címvédő Siófok megint hárommal vezetett.

Szikora Melinda (Fotó: m4sport.hu)

Sok lehetőség adódott a fővárosiak előtt az újabb egyenlítésre, de Szikora Melinda bravúros védései ezt rendre megakadályozták. A vendégek végül magabiztosan győztek, hiszen az egész mérkőzésen csak egyszer voltak hátrányban, így nagy lépést tettek a második hely megszerzése felé. A tapasztaltabb siófokiak szinte végig kevesebb hibával kézilabdáztak, a fontos pillanatokban rendre jó döntéseket hoztak, míg az FTC játékára a nagy tét ezúttal is rányomta a bélyegét.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek horvát balátlövője, Andrea Kobetic volt nyolc góllal. Francia csapattársa, Gnonsiane Niombla hatszor talált be. A hazaiaknál Háfra Noémi hétszer volt eredményes.

Siófoki öröm a Ferencváros legyőzése után 2020. február 18-án (Fotó: m4sport.hu)

Eredmény:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Siófok KC 24-26 (14-16)

A parádés formában védő Szikora Melinda szerint majdnem tökéletes meccset játszott a Siófok, a BL-indulást érő második helyet ugyanakkor még nem szabad elkönyvelni. „A bajnokság még hosszú, kulcsfontosságú volt ez a mérkőzés, de ez a két pont nem ér semmit, ha a következő mérkőzéseinket nem tudjuk megnyerni” – nyilatkozta a vendégek kapusa az M4 Sportnak.

A hazaiak hétgólos balátlövője, Háfra Noémi saját teljesítményével elégedett volt, a kapufákat és az eladott labdákat viszont sokallta. Szerinte a vereség ellenére még van esélye a Ferencvárosnak megszerezni a második helyet. „Ha Győrben nyerni tudunk, akkor szerintem megvan a második helyünk.”

Elek Gábor, a Fradi edzője a gyenge helyzetkihasználásban látta a vereség okát. „A helyzeteink megvoltak, de azokat értékesíteni is kell. Megérdemelt a siófoki győzelem, rutinosabban játszottak, mint mi. Nagyon csalódott vagyok, az első félidő technikai hibáit és a második félidő kihagyott ziccereit egy ilyen ellenfél ellen nem bírjuk el.”

„Szikora Melinda nagyon jó formában van, ez magabiztosságot ad nekünk is, nem kell annyira kimennünk és megnyitnunk a falat – értékelt az M4 Sportnak Tomori Zsuzsanna, a Siófok balátlövője. – Most mi hibáztunk kevesebbet, mi találtunk a hosszú támadások után gólokat, talán ezzel tudtunk ma nyerni.”

Tor Odvar, a házigazdák norvég edzője szerint fontos győzelmet aratott csapata, amelyből Szikora Melindát emelte ki. „A csúcsformában lévő Szikora Melinda fantasztikus volt, az egyik legnagyobb meccsét hozta.”

Kovacsics Anikó Elek Gáborral egyetértve úgy vélte, egyértelműen a helyzetkihasználáson ment el a mérkőzés. „A három kihagyott hetesen, a rengeteg kihagyott zicceren. A saját kezünkből kicsit kiejtettük a sorsunkat” – fogalmazott a zöld-fehérek irányítója, aki kérdésre válaszolva cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint a Siófok megkereste volna őt.