×

Hiába a nagy visszatérők, kikapott Bresztben a Szeged

A MOL-Pick Szeged 26-24-re kikapott a fehérorosz Meskov Breszt otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön.

A korábban megfertőződött játékosok közül Borut Mackovsek, Dean Bombac és Bodó Richárd ezen a meccsen tért vissza, és éppen az ő vezérletükkel támadásban összeszedett, jó játékkal kezdett a Szeged, amely a meccs negyedénél két góllal vezetett (5-7). A védekezéssel akadtak problémák, ezt kihasználva a szlovén irányító, Stas Skube három találatával fordított és első alkalommal vezetett a Meskov Breszt (9-8). A magyar csapat volt játékosa ekkor már öt gólnál tartott.

A játékot tudatosan lassító vendégek ezután rendezték soraikat, és Mario Sostaric találataival a szünetben ismét eggyel jobban álltak.

A második félidő elején szétesett a Szeged játéka, és kiállítások, illetve labdaeladások miatt négy és fél perc alatt öt gólt kapott (17-13). A fehéroroszok egyre jobban, a vendégek egyre gyengébben védekeztek, és mivel utóbbiak több lövést hibáztak, már a 45. perc előtt eldőlt a meccs (21-15).

A játék képe csupán a hajrában változott némileg, ekkor a szegediek egy 5-0-s sorozattal felzárkóztak, és végül csak kettővel kaptak ki.

A mezőny legeredményesebb tagja két szlovén játékos volt hét-hét góllal: a hazaiaknál Jaka Malusnak ehhez hét, a vendégeként Mario Sostaricnak nyolc lövés kellett. Stas Skube hat találattal zárt.

A két csapat hetedik egymás elleni tétmérkőzésén - öt vereség mellett - másodszor nyert a Meskov Breszt.

Eredmény, csoportkör, 5. forduló, A csoport:
Meskov Breszt (fehérorosz) - MOL-Pick Szeged 26-24 (11-12)

A vendégcsapat keretéből koronavírusos megbetegedés miatt Bánhidi Bence, Stanislav Kasparek, Matej Gaber, Bogdan Radivojevic és Nik Henigman, sérülés miatt Luka Stepancic és Stefán Sigurmannsson hiányzott.

Az immár három vereséggel álló szegediek egy hét múlva a német Flensburg-Handewitt csapatát fogadják, a négy győzelemmel rendelkező Telekom Veszprém pedig szerdán a szintén német THW Kiel otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.