Ez történt a kézi-vb-n hétfőn: kialakult a középdöntő III-as és IV-es csoportja

Hétfőn lejátszották a csoportkör harmadik fordulóját az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság E, F, G és H csoportjában, így a három-három továbbjutóval kialakult a középdöntő III-as és IV-es csoportja.
fotó: EPA/Anne-Christine Poujoulat

Az E csoportban nem történt meglepetés, a hibátlanul és első helyen továbbjutó franciák mögött a norvégok és a beugró Svájc jutott tovább, míg a három vereséggel utolsó Ausztria első európai válogatottként esett ki az Elnöki-kupába.

Az F csoportban az első kör döntötte el a lényegi kérdéseket, hiszen Marokkó Algéria elleni veresége a negyedik helyet, Portugália Izland elleni győzelme pedig az első helyet jelentette, illetve négy pontot a középdöntőbe. (A továbbjutó együttesek a csoport másik két továbbjutója ellen szerzett pontjaikat vihetik tovább a középdöntőbe.)

fotó: EPA/Mohamed Abd El Ghany

A G csoportban Észak-Macedónia és Chile játszott ki-ki meccset a továbbjutásért, a szünetben még a dél-amerikaiak vezettek, de egy kiélezett végjáték után Lazarovék jutottak tovább, a négyest a hasonló izgalmak mellett az Egyiptomot egyetlen góllal felülmúló svédek nyerték meg.

A H csoport élén a döntetlennel rajtoló orosz csapat végzett, így viszont csak öt ponttal mentek tovább a szlovénok és fehéroroszok előtt, a B-kerettel érkező dél-koreaiak nem szereztek pontot a tornán.

E csoport (Gíza):

Franciaország–Svájc 25-24 (14-14) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

Norvégia–Ausztria 38-29 (20-17) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

A végeredmény: 1. Franciaország 6 pont, 2. Norvégia 4, 3. Svájc 2, 4. Ausztria 0

F csoport (Új Főváros):

Portugália–Algéria 26-19 (14-9) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

Izland–Marokkó 31-23 (15-10) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

A végeredmény: 1. Portugália 6 pont, 2. Izland 4, 3. Algéria 2, 4. Marokkó 0

A középdöntő gízai III. csoportjának állása:
1. Portugália 4 pont (51-42), 2. Franciaország 4 pont (53-48), 3. Izland 2 (62-49), 4. Norvégia 2 (55-53), 5. Svájc 0 (49-56), 6. Algéria 0 (43-65)

G csoport (Kairó):

Észak-Macedónia – Chile 32-29 (16-17) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

Svédország–Egyiptom 24-23 (9-12) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

A végeredmény: 1. Svédország 6 pont, 2. Egyiptom 4, 3. Észak-Macedónia 2, 4. Chile 0

H csoport (Alexandria):

Dél-Korea – Orosz csapat 26-30  (15-15) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

Szlovénia–Fehéroroszország 29-25 (15-15) > > > A teljes meccs itt visszanézhető.

A végeredmény: 1. Orosz csapat 5 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Fehéroroszország 3, 4. Koreai Köztársaság 0

A középdöntő kairói IV. csoportjának állása:
1. Svédország 4 pont, 2. Oroszország 3, 3. Egyiptom 2 (61-43), 4. Szlovénia 2 (54-56), 5. Fehéroroszország 1, 6. Észak-Macedónia 0