Ez történt a kézivébén: a franciák fél lábbal negyeddöntőben, Kairóban minden nyitott

m4sport.hu/MTI
Dániához és Magyarországhoz hasonlóan a francia válogatott is őrzi 100%-os mérlegét, a norvégok átgázoltak Algérián, a portugálok Svájcot verték, Egyiptom fontos győzelmet aratott, ám a szlovénok és a svédek döntetlenjével még minden nyitott a kézi-vb kairói csoportjában. Ez történt az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének pénteki játéknapján.

Középdöntő, 2. forduló:
III. csoport (Gíza):

A gízai csoportban a portugálok négy találattal győzték le Svájcot, így továbbra is jó esélyük van a negyeddöntőbe jutásra. A franciák végig szoros meccsen nyertek két találattal Izland ellen, a Telekom Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé négy góllal vette ki a részét a győzelemből. A hatszoros világbajnok továbbra is százszázalékos a tornán és szinte biztosra veheti a továbbjutását.

Az esti mérkőzésen az előző két világbajnokságon ezüstérmes Norvégia a várakozásoknak megfelelően magabiztosan, 13 gólos különbséggel győzte le Algériát. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen három gólt dobott. A csoport utolsó játéknapja előtt a franciáknak, a norvégoknak és a portugáloknak van esélyük a legjobb nyolc közé kerülésre.

Portugália–Svájc 33–29 (17–15)>>> A teljes meccs itt visszanézhető.
Franciaország–Izland 28–26 (16–14) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.
Norvégia–Algéria 36–23 (17–11) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.

Az állás: 1. Franciaország 8 pont, 2. Norvégia 6 (120-104), 3. Portugália 6 (112-100), 4. Izland 2 (106-97), 5. Svájc 2 (98-107), 6. Algéria 0

IV. csoport (Kairó):

Az oroszok 12 gólos különbséggel nyertek Észak-Macedónia ellen, a sikerhez a Telekom Veszprém jobbszélsője, Danyiil Siskarjov két, a MOL-Pick Szeged balátlövője, Dmitrij Zsitnyikov három góllal járult hozzá. A házigazda Egyiptom – a veszprémi Omar Jahjával a soraiban – rendkívül magabiztosan, kilenc góllal legyőzte Fehéroroszországot, ezzel nagy lépést tett a negyeddöntő felé.

Svédország 28-28-as döntetlent játszott Szlovénia válogatottjával, amely mindössze kétszer – a 36. percben 18-17-nél és az 58. percben 27-26-nál – vezetett az egész mérkőzésen.

A szlovénok közül a veszprémi Blaz Blagotinsek négy, a szegedi Dean Bombac és Matej Gaber egy-egy, Borut Mackovsek pedig három gólt szerzett. Csapatuk két másodperccel a vége előtt egyenlített: Bombac passzát a beálló Gaber váltotta gólra.

Hatosukból az utolsó, vasárnapi játéknap előtt még a svédeknek, a szlovénoknak, az oroszoknak és a házigazda Egyiptomnak is van esélye a negyeddöntőbe jutásra.

Orosz csapat – Észak-Macedónia 32–20 (19–9) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.
Egyiptom–Fehéroroszország 35–26 (21–14) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.
Svédország–Szlovénia 28–28 (15–14) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.

Az állás: 1. Egyiptom 6 pont (124-92), 2. Svédország 6 (110-97), 3. Oroszország 5 (118-105), 4. Szlovénia 5 (113-105), 5. Fehéroroszország 2, 6. Észak-Macedónia 0

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

Elnök Kupa (a 25-32. helyért), 2. forduló:
II. csoport (Új Főváros):
Marokkó – Koreai Köztársaság 32–25 (15–14) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.
Ausztria–Chile 33–31 (14–15) >>> A teljes meccs itt visszanézhető.

Az állás: 1. Ausztria 4 pont, 2. Chile 2 (75-66), 3. Marokkó 2 (54-61), 4. Koreai Köztársaság 0