A címvédő dán válogatott is bejutott a kézi-vb negyeddöntőjébe

A címvédő Dánia válogatottja 34-27-re legyőzte Japánt az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton, ezzel biztosította a negyeddöntőbe jutását.
fotó: EPA/Anne-Christine Poujoulat

A kairói II. csoportban az olimpiai és világbajnoki címvédő dánok közül Emil Jakobsen 14 lövésből 12 gólt szerzett.  Csapata – a magyarokhoz és a franciákhoz hasonlóan – továbbra is százszázalékos a tornán.

A magyar érdekeltségű I. csoportban a németek tét nélküli mérkőzésen 31-24-re legyőzték a brazilokat. A dél-amerikai csapat legeredményesebb játékosa a Telekom Veszprém beállója, Rogerio Moraes volt hat góllal.

A csoportból a magyar és az Európa-bajnok spanyol válogatott már továbbjutott a negyeddöntőbe. A két csapat hétfőn egymás ellen zárja a középdöntőt. A legjobb nyolc között szerdán a hatszoros világbajnok Franciaország, az előző két vb-n ezüstérmes Norvégia vagy Portugália lesz az ellenfelük.

középdöntő, 2. forduló:
I. csoport (Új Főváros):
Németország-Brazília 31-24 (16-12)

korábban:
Magyarország-Lengyelország 30-26 (16-10)
Spanyolország-Uruguay 38-23 (24-12)

Az állás: 1. Magyarország 8 pont, 2. Spanyolország 7, 3. Németország 4 (130-99), 4. Lengyelország 4 (115-96), 5. Brazília 1, 6. Uruguay 0

II. csoport (Kairó):
Dánia-Japán 34-27 (19-17)

korábban:
Argentína-Horvátország 23-19 (12-12)
Katar-Bahrein 28-23 (13-14)

Az állás: 1. Dánia 8 pont, 2. Argentína 6, 3. Horvátország 5, 4. Katar 4, 5. Japán 1, 6. Bahrein 0

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

a 25-32. helyért, 2. forduló:
I. csoport (Gíza):
Tunézia-Kongói DK 38-22 (17-13)
Angola – Zöld-foki Köztársaság 10-0 játék nélkül

Az állás: 1. Tunézia 4 pont/2 mérkőzés (48-22), 2. Kongói DK 4/3 (64-69), 3. Angola 2/2 – a Zöld-foki Köztársaság visszalépett