Ötvenöt percig vezetett az FTC a Veszprém ellen

mti
A Telekom Veszprém csak nagy küzdelemben tudott győzni a Ferencváros otthonában a férfi kézilabda NB I. szombati játéknapján.

A fővárosiak a hajráig remekül tartották magukat, többször is négygólos előnyben voltak. A vendégek az 56. percben vezettek először, de a hajrában pontosabban támadtak és hatékonyan védekeztek, így a vártnál sokkal szorosabb küzdelemben, de végül győzni tudtak.

A meccsen 12 percet töltött a pályán Rasmus Lauge Schmidt, a Veszprém világ- és Európa-bajnok dán irányítója, aki most tért vissza azután, hogy december elején keresztszalag-szakadás szenvedett.

Momir Ilic, a Veszprém vezetőedzője a mérkőzés után az M4 Sportnak elmondta, a csapat hozzáállása nem volt megfelelő, ezért lett a vártnál szorosabb a mérkőzés. Lékai Máté elismerte, hogy rosszul kezdték a mérkőzést, a második félidőben azonban sikerült felzárkózni, a végén pedig egy-egy védés döntött.

Füzi Dániel, a Ferencváros játékosa szomorú a vereség miatt, de szerinte nagy eredményt értek el. „Nagyot küzdöttünk, ez egy győzelemmel felérő vereség.”

Horváth Attila, a zöld-fehérek vezetőedzője gratulált a csapatnak, ugyanakkor úgy vélte, hogy néhány kétes szituációban őket sújtotta a játékvezetők ítélete. „Megcsináltuk a szenzációt, végig vezetve a Veszprém ellen az utolsó percekben kaptunk ki. Szomorú vagyok, győzni akartunk, meg is volt rá az esélyünk. Jó úton haladunk, nincs szégyenkezni valónk. Voltak extra teljesítmények, de ez csapatmunka volt. Egy iksz igazságosabb lett volna.”

Az újonc NEKA hazai pályán, Balatonbogláron 28-24-re legyőzte az Egert. A Nemzeti Kézilabda Akadémia együttese a meccs elején 5-0-ra, majd 11-4-re elhúzott, és bár a hevesiek a második félidőben 16-16-nál egyenlítettek, Sótonyi László vezetőedző csapata ismét ellépett (23-19), és az ekkor megszerzett előnyét megőrizte a végéig, így első győzelmét ünnepelhette az élvonalban.

A Tatabánya, amely az előző fordulóban meglepetésre 30-22-re kikapott Gyöngyösön, ezúttal is nagy különbséggel, 11 góllal veszített a címvédő Pick Szeged ellen.