×

Danyi együttese harmadszor kapott ki – nagy skalpot gyűjtött be az újonc

m4sport.hu, MTI | Szerencsés Szilveszter
Az újonc Budaörs meglepetésre 29-24-re nyert a Siófok otthonában a női kézilabda NB I. csütörtöki mérkőzésén.

Rengeteg technikai hibával kézilabdáztak a csapatok, a hazaiak 6, az NB I-be visszajutó vendégek 5 alkalommal. Emellett a Siófok 11, a Budaörs pedig 10 alkalommal adta el a labdát. Nem állítható, hogy egymásnak estek a felek, a budaörsiek 8 perc elteltével szerezték első góljukat, ekkor 3-1 állt az eredményjelzőn. A félidő felére érte utol vendéglátóját a Budaörs (5-5), nem sokkal később Szabadfi Ágnes góljával pedig két találattal vezettek (6-8). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de Simone Böhme góljával a Siófok lépett el kettővel, majd másodpercekkel a félidő előtt Katarina Jezic biztosította be a kétgólos hazai előnyt (14-12).

A második játékrész elején Jezic egyből piros lapot kapott, ami összezavarhatta a siófokiakat, a Budaörs pedig sorozatban hat gólt tudott szerezni, így négy góllal meglépett a Balaton-parti csapattól (14-18). A hazaiak háromnál közelebb nem tudtak férkőzni (19-22), a 47. és az 53. perc között pedig nem született gól a mérkőzésen, a gólcsend után Jelena Agbaba találatával újra néggyel vezetett a Budaörs, majd Tóth Melinda növelte tovább a különbséget, ekkor már meglepetésre hattal vezettek a vendégek (21-27). A hátralevő három percben egy gólt tudott ledolgozni hátrányából Danyi Gábor együttese – a Siófok a harmadik vereségét könyvelhette el, míg a Budaörs a második sikerét aratta.

Siófok KC – Moyra-Budaörs 24-29 (14-12)
Gólszerzők: Szarková 6, Wald 6, Holta 4, Sirián, Jezic, Such 2-2, Kiss, Böhme 1-1, illetve Schneider 6, Szabadfi 5, Tóth, Agbaba, Jovovity 4-4, Pálos-Bognár, Horváth 2-2, Hajduch, Szalai-Szita 1-1