×

Kiegyenlített mérkőzésen nyert az FTC a Debrecen ellen, idegenben győzött a Győr a női kézi NB I-ben

MTI, m4sport.hu
A címvédő Ferencváros házigazdaként 29-26-ra legyőzte a Debrecent a női kézilabda NB I szerdai játéknapján.

A címvédő házigazdaként győzte le a Debrecent a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A találkozó visszafogott iramban kezdődött, öt és fél perc után 2-2 állt az eredményjelzőn.

Az első félidő utolsó tíz perce 10-9-es FTC-vezetésről indult, ekkor meggyarapodott a gólok száma és 17-16-os egygólos hazai előnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok. A második játékrész elején háromgólos előnyt szerzett Elek Gábor csapata,de nemsokkal később utolérte ellenfelét a Loki – Bordás Réka egyenlített a 40. percben (20-20). Janurik Kinga négy védést mutatott be egyhuzamban a hazai kapuban, Emily Bölk és Angela Malestein góljaival pedig három góllal húzott el a Fradi, melyet a végjátékban is meg tudott őrözni.

Klujber Katrin hat, a világbajnok holland Malestein öt góllal járult hozzá a sikerhez. A DVSC legutóbb 2011 májusában tudta legyőzni az FTC-t, azóta egy döntetlen mellett immár 21. alkalommal nyertek a fővárosiak.

A Győri Audi ETO KC 36-15-re nyert az újonc Budaörs otthonában a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A hazaiak a második félidőben mindössze hat gólt dobtak, a vendégek viszont dupla annyit, mint az első felvonásban. Az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes Győr legeredményesebb játékosa Kari Brattset volt nyolc góllal.