Musorujsag
Élő Eredmények
×

Golovin Vlagyimir keretet szűkített – megvan a női kézilabda-válogatott vb-kerete

Golovin Vlagyimir keretet szűkített – megvan a női kézilabda-válogatott vb-kerete

m4sport.hu | H. K.
Golovin Vlagyimir leszűkítette a magyar női kézilabda-válogatott keretét, így megvan, hogy mely játékosok utazhatnak az együttessel a jövő héten kezdődő világbajnokságra.

 

A szövetség tájékoztatásából kiderül, hogy a héten Budapesten készülő keretből Fodor Csenge, Kiss Nikolett és Töpfner Alexandra nem tagja az utazó keretnek. A világbajnokságon mérkőzésenként 16 játékos nevezhető.

Az MKSZ a szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy Szöllősi-Zácsik Szandra a franciák elleni két felkészülési mérkőzés után, a jövő hét elején Spanyolországban csatlakozhat a válogatotthoz – Kirsner Erika, a szövetség alelnöke hozzátette, hogy az FTC játékosai negatív koronavírustesztet produkáltak, így már ők is ott lehetnek az együttes további felkészülésén.

A női válogatott világbajnoki kerete
Kapusok:
BÍRÓ Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), SZEMEREY Zsófi (Motherson Mosonmagyaróvári KC), SZIKORA Melinda (SG BBM Bietigheim, német)
Jobbszélsők: KOVÁCS Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), LUKÁCS Viktória (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: ALBEK Anna (TuS Metzingen, német), KLUJBER Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), PLANÉTA Szimonetta (DVSC Schaeffler)
Irányítók: TÓTH Eszter (Motherson-Mosonmagyaróvári KC SE), VÁMOS Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: BORDÁS Réka (DVSC Schaeffler), SZABÓ Laura (MTK Budapest), TÓVIZI Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: HÁFRA Noémi (Győri Audi ETO), KÁCSOR Gréta (Váci NKSE), SZÖLLŐSI-ZÁCSIK Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), SCHATZL Nadine (Győri Audi ETO)
Szövetségi kapitány: GOLOVIN Vlagyimir
Edző: PIGNICZKI Krisztina
Kapusedző: DULEBA Norbert

Női világbajnokság, Spanyolország, 2021. december 2-19.
Csoportbeosztás
A-csoport (Granollers): Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B-csoport (Llíria): Orosz Kézilabda-szövetség, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C-csoport (Castelló): Norvégia, Románia, Kazahsztán, Irán
D-csoport (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán
E-csoport (Llíria): Németország, MAGYARORSZÁG, Csehország, Szlovákia
F-csoport (Granollers): Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó
G-csoport (Castelló): Horvátország, Japán, Brazília, Paraguay
H-csoport (Torrevieja): Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe.

A magyar válogatott vb-csoportmérkőzései
December 2., 20:30: Magyarország–Szlovákia (Tv: M4 Sport)
December 4., 20:30: Magyarország–Csehország (Tv: M4 Sport)
December 6., 20:30: Magyarország–Németország (Tv: M4 Sport)

Borítókép: MTI/Kovács Tamás

További tartalmak