Musorujsag
Élő Eredmények
×

Női kézivébé az M4 Sporton: a legfontosabb információk egy helyen

Női kézivébé az M4 Sporton: a legfontosabb információk egy helyen

m4sport.hu
Szerdán kezdődik Spanyolországban a női kézilabda-világbajnokság, amelynek összes mérkőzését közvetíti az M4 Sport és/vagy az m4sport.hu, hétvégente pedig az M4 Sport+ is bekapcsolódik. A magyarok a csoportkörben csütörtökön Szlovákiával, szombaton Csehországgal, jövő hétfőn pedig Németországgal találkoznak Llíriában, egyaránt 20.30-tól. A magyar szövetség elvárása, illetve Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány célkitűzése a negyeddöntőbe, vagyis a legjobb nyolc közé kerülés.

Mind a nyolc csoportból az első három helyezett kerül a középdöntőbe, ahova magukkal viszik a másik két továbbjutó elleni eredményeiket. A küzdelmek négy, egyenként hatcsapatos csoportban folytatódnak, innen az első két-két helyezett kerül a negyeddöntőbe. A magyar csapat a középdöntőben a Koreai Köztársaság, Dánia, a Kongói DK és Tunézia közül három válogatottal találkozhat Granollersben.

A csoportkörben a négyesek utolsó helyezettjei az Elnök Kupáért kiírt alsóházi rájátszásban folytatják szereplésüket. A negyeddöntők vesztesei az 5-8. hely valamelyikére kerülnek besorolásra a középdöntőben elért pontjaik és a gólkülönbségük alapján.

A fiatal magyar csapatból több tapasztalt játékos is hiányozni fog: Tomori Zsuzsanna két héttel ezelőtt lemondta a vb-szereplést, Kovacsics Anikó sérült, Janurik Kinga koronavírusos, Szucsánszki Zitára, Csiszár-Szekeres Klárára, Kisfaludy Anettre, Kovács Annára, Lakatos Ritára és Helembai Fannyra a fiatalítás, illetve szakmai okok miatt nem számít a kapitány, ráadásul Szöllősi-Zácsik Szandra kihagyta a felkészülést és az olimpiai bajnok Franciaország elleni, pénteken 33–28-ra, vasárnap 29–28-ra elveszítet edzőmérkőzéseket, így csak Spanyolországban csatlakozik társaihoz.

A csoportból való továbbjutás a papírforma szerint nem okozhat gondot, bár október közepén, Golovin kapitányi premierjén csak 30-28-ra sikerült legyőzni a több korábbi és jelenlegi NB I-es játékossal felálló szlovákokat az Európa-bajnoki selejtezőn. A Bajnokok Ligája-címvédő norvég Vipers Kristiansandban szereplő Markéta Jerábková és Jana Knedlíková által vezérelt csehekkel meggyűlhet a magyarok baja, míg a Ferencvárosban szereplő Alicia Stolle és Emily Bölk, illetve a Bietigheimben játszó Szikora Melinda és a Metzingent erősítő Albek Anna személye miatt pikáns meccsnek és a várakozások szerint csoportdöntőnek ígérkezik a magyar–német összecsapás.

A 2021-es női kézilabda-világbajnokság kabalafigurája (Fotó: spainhandball2021.com)

Az aranyérem legnagyobb esélyese az Európa-bajnoki címvédő Norvégia, amelynek dolgát ezúttal is az olimpiai bajnok Franciaország, valamint a tokiói második helyezett Oroszország nehezítheti meg leginkább.

A világbajnokság rajtjára 18 játékos, közülük mérkőzésenként 16 fő nevezhető. A torna során öt cserelehetőségük van a csapatoknak, az új játékosokat az október elején leadott 35 fős bő keret tagjai közül lehet kiválasztani.

A magyar női kézilabda-válogatott 18 fős kerete a szerdán kezdődő spanyolországi világbajnokságon:

kapusok:
12 Szikora Melinda 1988.11.19. SG BBM Bietigheim (német) 175 cm/71 kg 23/ 0
16 Bíró Blanka 1994.09.22. FTC-Rail Cargo Hungária 187 cm/85 kg 96/ 2
30 Szemerey Zsófia 1994.06.02. Motherson Mosonmagyaróvári KC 183 cm/87 kg 2/ 0

irányítók:
2 Tóth Eszter 1992.10.27. Motherson Mosonmagyaróvári KC 180 cm/68 kg 7/ 13
38 Vámos Petra 2000.09.14. DVSC Schaeffler 175 cm/74 kg 26/ 61

beállók:
4 Tóvizi Petra 1999.03.15. DVSC Schaeffler 178 cm/80 kg 38/ 46
58 Bordás Réka 1997.08.26. DVSC Schaeffler 184 cm/83 kg 14/ 19
68 Szabó Laura 1997.11.19. MTK Budapest 185 cm/98 kg 28/ 45

balátlövők:
44 Kácsor Gréta 2004.04.24. Váci NKSE 176 cm/76 kg 12/ 18
45 Háfra Noémi 1998.10.05. Győri Audi ETO KC 180 cm/65 kg 67/173
90 Szöllősi-Zácsik Szandra 1990.04.22. FTC-Rail Cargo Hungária 183 cm/72 kg 78/261

jobbátlövők:
10 Klujber Katrin 1999.04.21. FTC-Rail Cargo Hungaria 170 cm/65 kg 41/193
11 Albek Anna 2001.12.02. TusSies Metzingen (német) 189 cm/84 kg 2/ 1
21 Planéta Szimonetta 1993.12.12. DVSC Schaeffler 196 cm/90 kg 57/ 72

balszélsők:
6 Schatzl Nadine 1993.11.19. Győri Audi ETO KC 174 cm/65 kg 86/217
19 Márton Gréta 1999.10.03. FTC-Rail Cargo Hungária 173 cm/62 kg 39/ 87

jobbszélsők:
18 Kovács Anett 1994.11.12. FTC-Rail Cargo Hungária 168 cm/63 kg 8/ 19
66 Lukács Viktória 1995.01.31. Győri Audi ETO KC 168 cm/60 kg 80/214
(A név előtt a mezszám, utána a születési idő, a klub, a testmagasság, a testsúly, a válogatottság száma, illetve az eddigi gólok száma szerepel.)

tartalékok:
Csapó Kyra, Faluvégi Dorottya, Fodor Csenge, Helembai Fanny, Hársfalvi Júlia, Janurik Kinga, Kisfaludy Anett, Kiss Nikoletta, Kovács Anna, Kuczora Csenge, Lakatos Rita, Pál Tamara, Toromi Zsuzsanna, Töpfner Alexandra, Udvardi Laura, Utasi Linda, Wald Kira

szakmai stáb:
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir, edző: Pigniczki Krisztina, kapusedző: Duleba Norbert, erőnléti edző: Holanek Zoltán

A csoportkör programja és közvetítései:

A csoportbeosztás:
A csoport (Granollers): Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B csoport (Llíria): Orosz Kézilabda Szövetség, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C csoport (Castelló): Norvégia, Románia, Kazahsztán, Irán
D csoport (Torrevieja): Hollandia, Svédország, Puerto Rico, Üzbegisztán
E csoport (Llíria): Németország, Magyarország, Csehország, Szlovákia
F csoport (Granollers): Dánia, Dél-Korea, Tunézia, Kongó
G csoport (Castelló): Horvátország, Japán, Brazília, Paraguay
H csoport (Torrevieja): Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína

A csoportkör programja:
1. forduló:
december 1., szerda:
Spanyolország–Argentína 20.30 (M4 Sport, m4sport.hu)

december 2., csütörtök:
Dél-Korea – Kongó 18.00 (m4sport.hu)
Ausztria–Kína 18.00 (m4sport.hu)
Horvátország–Brazília 18.00 (m4sport.hu)
Németország–Csehország 18.00 (m4sport.hu)
Magyarország–Szlovákia 20.30 (M4 Sport, m4sport.hu)
Dánia–Tunézia 20.30 (m4sport.hu)
Japán–Paraguay 20.30 (m4sport.hu)

december 3., péntek:
Franciaország–Angola 18.00 (m4sport.hu)
Hollandia – Puerto Rico 18.00 (m4sport.hu)
Románia–Irán 18.00 (m4sport.hu)
Orosz Kézilabda Szövetség – Kamerun 18.00 (m4sport.hu)
Szerbia–Lengyelország 20.30 (m4sport.hu)
Norvégia–Kazahsztán 20.30 (m4sport.hu)
Svédország–Üzbegisztán 20.30 (m4sport.hu)
Montenegró–Szlovénia 20.30 (m4sport.hu)

2. forduló:
december 4., szombat:
Dél-Korea – Tunézia 18.00 (m4sport.hu)
Ausztria–Argentína 18.00 (m4sport.hu)
Horvátország–Paraguay 18.00 (m4sport.hu)
Németország–Szlovákia 18.00 (m4sport.hu, az M4 Sporton a Szaúd-Arábiai Nagydíj időmérője után)
Magyarország–Csehország 20.30 (M4 Sport, m4sport.hu)
Brazília–Japán 20.30 (M4 Sport+, m4sport.hu)
Spanyolország–Kína 20.30 (m4sport.hu)
Dánia – Kongó 20.30 (m4sport.hu)

december 5., vasárnap:
Svédország – Puerto Rico 15.30 (m4sport.hu)
Franciaország–Szlovénia 18.00 (m4sport.hu)
Hollandia–Üzbegisztán 18.00 (m4sport.hu)
Románia–Kazahsztán 18.00 (m4sport.hu)
Orosz Kézilabda Szövetség – Lengyelország 18.00 (m4sport.hu)
Norvégia–Irán 20.30 (M4 Sport+, m4sport.hu)
Montenegró–Angola 20.30 (M4 Sport, m4sport.hu)
Szerbia–Kamerun 20.30 (m4sport.hu)

3. forduló:
december 6., hétfő:
Tunézia–Kongó 18.00 (m4sport.hu)
Argentína–Kína 18.00 (m4sport.hu)
Brazília–Paraguay 18.00 (m4sport.hu)
Csehország–Szlovákia 18.00 (M4 Sport, m4sport.hu)
Magyarország–Németország 20.30 (M4 Sport, m4sport.hu)
Horvátország–Japán 20.30 (m4sport.hu)
Spanyolország–Ausztria 20.30 (m4sport.hu)
Dánia – Dél-Korea 20.30 (m4sport.hu)

december 7., kedd:
Szlovénia–Angola 18.00 (m4sport.hu)
Üzbegisztán–Puerto Rico 18.00 (m4sport.hu)
Kazahsztán–Irán 18.00 (m4sport.hu)
Lengyelország–Kamerun 18.00 (m4sport.hu)
Orosz Kézilabda Szövetség – Szerbia 20.30 (m4sport.hu)
Norvégia–Románia 20.30 (m4sport.hu)
Franciaország–Montenegró 20.30 (m4sport.hu)
Hollandia–Svédország 20.30 (m4sport.hu)

A középdöntő csoportbeosztása:
I. csoport (Granollers): A-B csoportok továbbjutói
II. csoport (Castelló): C-D csoportok továbbjutói
III. csoport (Granollers): E-F csoportok továbbjutói
IV. csoport (Torrevieja): G-H csoportok továbbjutói

A középdöntő programja:

1. forduló:
december 8., szerda:
E1–F3
F1–E2
F2–E3
G1–H3
H1–G2
G3–H2

december 9., csütörtök:
A1–B3
B1–A2
A3–B2
C1–D3
D1–C2
C3–D2

2. forduló:
december 10., péntek:
E2–F3
F2–E1
E3–F1
G2–H3
H2–G1
G3–H1

december 11., szombat:
A2–B3
B2–A1
A3–B1
C2–D3
D2–C1
C3–D1

3. forduló:
december 12., vasárnap:
F1–E1
F2–E2
F3–E3
H1–G1
H2–G2
H3–G3

december 13., hétfő:
B1–A1
B2–A2
B3–A3
D1–C1
D2–C2
D3–C3

Alsóházi rájátszás az Elnök Kupáért (Llíria):
1. forduló:
december 8., szerda:
E4–F4 15.00
G4–H4 17.30

december 9., csütörtök:
A4–B4 15.00
C4–D4 17.30

2. forduló:
december 10., péntek:
E4–G4 15.00
F4–H4 17.30

december 11., szombat:
A4–C4 15.00
B4–D4 17.30

3. forduló:
december 12., vasárnap:
H4–E4 15.00
F4–G4 17.30

december 13., hétfő:
D4–A4 15.00
B4–C4 17.30

helyosztók:
december 15., szerda:
a 31. helyért 10.00
a 29. helyért 12.30
a 27. helyért 15.00
a 25. helyért 17.30

Az egyenes kieséses szakasz programja (Granollers):

negyeddöntők:
december 14., kedd:
III/1–IV/2 (3. számú negyeddöntő)
IV/1–III/2 (4. számú negyeddöntő)

december 15., szerda:
I/1–II/2 (1. számú negyeddöntő)
II/1–I/2 (2. számú negyeddöntő)

elődöntők:
december 17., péntek:
1. számú negyeddöntő győztese – 3. számú negyeddöntő győztese
2.–4.

A helyosztók programja (Granollers):
december 19., vasárnap:
a 3. helyért 14.30
döntő 17.30

További tartalmak

Kapcsolódó hírek

Komplexebb keret a korábbiaknál, újragondolt védekezéssel – cél a negyeddöntő a női kézilabda vb-n
Tomori Zsuzsanna visszalépése nem jött jókor, a női kézilabda-válogatott védekezését kis túlzással újra kell gondolnia Golovin Vlagyimir szövetségi kapitánynak. A 18 fős keretben három balkezes jobbátlövő is helyet kapott, hasonlóra talán még soha nem volt példa. A szövetségi célkitűzés a negyeddöntőbe jutás, ami a kedvezőbb sorsolásnak és a keret mélységének is köszönhetően teljesíthetőnek tűnik még a mostani bivalyerős mezőnyben is a december 1-én kezdődő spanyolországi világbajnokságon.
Kézilabda
Kiss Nikolettel egészült ki a vb-re készülő női kézilabda-válogatott
A magyar női kézilabda-válogatott november 22-én kezdi meg a felkészülést, majd november 26-án és 28-án Párizsban az olimpiai bajnok Franciaország ellen játszik felkészülési mérkőzéseket a spanyolországi világbajnokság előtt. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány behívta a keretbe a Siófok jobbátlövőjét, Kiss Nikolettet.
Kézilabda
Tomori lemondta a vb-szereplést
Nem vesz részt a december 2-án kezdődő női kézilabda-világbajnokságon Tomori Zsuzsanna – közölte a Magyar Kézilabda Szövetség.
Kézilabda