×

A dánoké a bronz a női kézivébén

mti
Dánia szerezte meg a bronzérmet a női kézilabda-világbajnokságon, mivel 35–28-ra legyőzte a házigazda Spanyolország válogatottját a vasárnap délutáni helyosztón Granollersben.

a 3. helyért:
Dánia–Spanyolország 35–28 (16–13)

A meccs első harmadában szoros volt az állás (10–10), mindkét csapat többször is vezetett, ezt követően az egyre hatékonyabban védekező és pontosabban támadó dánok 14–10-re elhúztak, a szünetben pedig három gól volt az előnyük. A második félidő három dán góllal indult, és ekkor is a támadójáték pontosságában volt a legnagyobb különbség a két csapat között. Az előző vb-n ezüstérmes spanyolok nyitott védekezéssel próbálkoztak, ám ellenfelük gyors akciókkal reagált erre. Tíz perccel a vége előtt már kilenc találat volt a dánok előnye, és végül 35–28-ra győztek.

A Győri Audi ETO KC csapatkapitánya, Anne Mette Hansen hat góllal járult hozzá a sikerhez. A skandinávok hatodik alkalommal nyertek világbajnoki érmet és harmadszor végeztek a harmadik helyen.

A 17:30-kor kezdődő norvég–francia döntőt az M4 Sport és az m4sport.hu közvetíti élőben.

Borítókép: Jesper Jensen, a dán kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya (Fotó: EPA/Alejandro Garcia)