A norvégok megszakították a spanyolok veretlenségét, hármas holtverseny az elődöntőért a kézi Eb-n

m4sport.hu/MTI

Az első két gólt a spanyolok dobták, ám utána hat percig nem találtak be, rendkívül magabiztosan játszó ellenfelük viszont sorozatban ötször volt eredményes. Aleix Gómez góljaival tartotta magát a címvédő, de az első negyedóra végén már öt volt a különbség (10–5). Bár a spanyol csapat időnként meglepően tanácstalannak tűnt támadásban, a rendkívül színvonalas első félidő végén felzárkózott 14–11-re.

A második felvonásban egy találatra csökkentette hátrányát a címvédő (19–20), amely számára a 41. percben véget ért a meccs érdemi része. A folytatásban 11 percig nem találtak be a spanyolok, akik sorozatban 17 veretlen Európa-bajnoki mérkőzés után kaptak ki ismét. A norvégok legutóbb 1997-ben nyertek Spanyolország ellen, azóta egy döntetlen és 18 vereség volt a mérlegük.

A Telekom Veszprém spanyol jobbátlövője, Jorge Maqueda hat gólt szerzett, a kapus Rodrigo Corrales négy lövést védett. A norvégok legjobbja a hat találatig jutott Sebastian Barthold, valamint a két kapus, Kristian Saeveraas és Torbjörn Bergerud volt.

Eredmények, középdöntő, 3. forduló, II. csoport (Pozsony):
Norvégia-Spanyolország 27–23 (14–11)

korábban:
Svédország-Németország 25–21 (12–10)
Lengyelország-Orosz csapat 29–29 (13–12)

Az állás: 1. Norvégia 6 pont (119–100), 2. Svédország 6 (110–94), 3. Spanyolország 6 (110–103), 4. Orosz csapat 3, 5. Németország 2, 6. Lengyelország 1
A csoportok első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe.

Borítókép: EPA/MARTIN DIVISEK