Hihetetlen végjáték után öttel verte a Fradi a Győrt a női kézibajnokság csúcsrangadóján

A címvédő Ferencváros házigazdaként 29–24-re legyőzte a Győri Audi ETO KC csapatát a női kézilabda NB I. csütörtöki rangadóján. Mivel november közepén az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes győriek 25–20-re nyertek, a versenykiírás értelmében a szezon végén pontegyenlőség esetén az összgólkülönbség dönti majd el az aranyérem sorsát a két együttes között.

Tavaly május elején az FTC házigazdaként 31-22-re legyőzte legnagyobb hazai riválisát, ezzel gyakorlatilag megszerezte a bajnoki címet. A győriek tíz nappal később a Magyar Kupa-elődöntőben visszavágtak, pedig hazai pályán 25-20-ra nyertek a fővárosiak ellen.

A csütörtöki rangadó a tervezettnél húsz perccel később kezdődött, mert a vendégcsapat az autópályán történt balesetek és torlódások miatt csak jelentős késéssel, 17.30-ra érkezett meg a Népligetbe. Az FTC keretéből Bíró Blanka, Kovacsics Anikó, Hársfalvi Júlia és Julia Behnke, a győriektől Laura Glauser, Lukács Viktória és Jelena Despotovic hiányzott.

Eleinte sokkal többet hibáztak a vendégek, így a tizedik percben már 7-2-es hátrányban voltak, ekkor Ambros Martín vezetőedző időt kért. A bravúros labdaszerzéseket bemutató címvédő öt perc alatt 6-0-s sorozatot produkált, játékosai a folytatásban is rendkívül elszántan kézilabdáztak, és taktikusan, hatékonyan védekeztek. A szabálytalanságok és a vitatható játékvezetői ítéletek miatt egyre feszültebb hangulatú utolsó tíz percben az ETO fokozatosan felzárkózott, a szünetben már csak egy találat volt a hátránya. Másfél perccel az első félidő vége előtt a két vezetőedző összeszólalkozott a pálya szélén, tettlegességre csak azért nem került sor, mert idejében szétválasztották Elek Gábort és Ambros Martínt, akik 2016-ban együtt irányították a magyar válogatottat.

A szünet után a Győr előbb egyenlített, majd két góllal ellépett. Elek Gábor időkérése után csapata ismét lendületbe került, és Klujber Katrin vezérletével nyolc perc alatt egy 4-0-s szériával visszavette a vezetést. Az FTC visszarendeződése továbbra is jól működött, pontatlan lövéseit kihasználva azonban ellenfele az 53. percben megint fordított. Erre a házigazdák egy hármas gólsorozattal reagáltak (25-23), a hajrában magabiztos játékkal tovább növelték a különbséget, a végeredményt pedig egy időn túli büntetővel állították be.

A Ferencváros védekezését dicséri, hogy 52 lövése volt az egész meccsen, az ETO-nak viszont csak 44. Klujber kilenc, Emily Bölk és Angela Malestein hét-hét góllal, Janurik Kinga 13 védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Stine Oftedal és Veronica Kristiansen öt-öt góllal, Amandine Leynaud 11 védéssel zárt.

A két csapat novemberi, győri mérkőzését az ETO nyerte 25–20-ra, így amennyiben a két csapat azonos pontszámmal végez a bajnokság végén, az összgólkülönbség fog rangsorolni, nincs jelentősége, hogy melyik csapat mennyit szerzett idegenben. Az ETO-nak még kettő, az FTC-nek viszont öt mérkőzése van hátra.

Az Érd nagyot lépett a bennmaradás felé, miután miután házigazdaként 29–24-re legyőzte a kiesőhelyen álló Vasas csapatát. Hadfi Gréta 46 százalékos védési hatékonysággal (41/19) és egy góllal járult hozzá a sikerhez, Kopecz Barbara 11 lövésből tíz gólt lőtt. Az angyalföldieknél a válogatott kerettag Kajdon Blanka nyolc találatig jutott.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 29–24 (14–13)
Moyra-Budaörs – Alba Fehérvár KC 26–27 (13–14)
Érd–Vasas SC 29–24 (16–11)
Motherson Mosonmagyaróvári KC – Kisvárda Master Good SE 36–26 (17–13)
Hungast Szombathelyi KKA-Váci NKSE 26-37 (16-19)

[shortcode] =>

[title] => Az FTC öt góllal nyert hazai pályán, ugyanannyival, mint amennyivel novemberben győzött az ETO Győrben.
    [alignment] => aligncenter
)
Borítókép: Az FTC-Rail Cargo Hungária játékosai ünneplik a Győri Audi ETO KC elleni győzelmet 2022. április 14-én (Fotó: MTI/Kovács Anikó)