Elek Gábor az egész szezonból egy félidőt sajnál igazán

Elek Gábor a kupagyőzelem utáni ünneplésre nem nagyon emlékszik, de azzal tisztában van, a hétvége hőse Janurik Kinga volt, de mellette Zácsik Szandra és a mindössze 17 esztendős Simon Petra is sokat tett hozzá a sikerhez, de tapasztalatszerzés céljából kölcsönadják.

A teljes beszélgetést itt nézheti meg:

A Ferencváros nyerte a női kézilabda Magyar Kupát, miután 26-22-re legyőzte a bajnok Győri Audi ETO KC csapatát a debreceni négyes döntő vasárnapi fináléjában. A fővárosiak 22., a győriek huszadik alkalommal szerepeltek a hazai kupasorozat fináléjában, a Ferencváros a 13. trófeáját nyerte.

Elek Gábor, a Fradi vezetőedzője az M4 Sport Kézilabda magazinjában elmondta, nem tudja, ki bírta a legtovább az ünneplést, mert a végére nem igazán emlékszik már.

A beszélgetés során a szakember számos érdekességet, szakmai titkot is elárult:

• megkérdezi, ki az aki vállalja a hétméterest, nem ő jelöli ki a lövőket büntetőpárbajnál, olyan játékos aki nem akar hetest lőni az ne is lőjön,
  • a Siófok elleni meccs után már csak az ETO-elleni döntővel foglalkoztak,
  • sejtette, hogy a döntőben már nem fognak olyan enerváltan játszani, mint az elődöntőben,
  • felvették a Győr gyors sebességét, de még vasárnap reggel is úgy érezte, fizikálisan bajban lehetnek, de mivel végjátékot tudtak nyerni, ez a munkájukat dicséri,
  • bízott a fiatal, mindössze 17 éves Simon Petrában, akit kora miatt nem vettek komolyan, többet megengedtek neki, ezért szerepeltetése nyerőnek bizonyult,
  • Simonból komoly játékos lehet, ennek érdekében kölcsönadják az MTK-nak, hogy sokat legyen a pályán és tapasztalatot szerezzen,
  • a hétvége egyértelmű kulcsfigurája Janurik Kinga volt, aki klasszis teljesítményt nyújtott, de Zácsik Szandra is remekül szállt be,
  • a bajnoki cím, kupagyőzelem megvan, a nemzetközi porondon még adós a kiugró eredménnyel a csapat, elsősorban a ljubljanai második félidő fáj neki a legjobban.
Borítókép: Elek Gábor, az FTC-Rail Cargo vezetőedzője MTI/Czeglédi Zsolt