Tízgólos FTC-siker Siófokon a női kézilabda NB I-ben

Álmosan kezdték a csapatok a mérkőzést szerda délután, amikor a Siófok KC az FTC-Rail Cargo Hungaria csapatát fogadta a női kézilabda NB I negyedik fordulójában. A hazaiak az öltözőben ragadtak, első góljukra több, mint hét percet kellett várni, és a félidőre már hétgólos hátrányban voltak. A második játékrészben tovább nőtt a különbség, tízzel is vezetett a Ferencváros, melyet a találkozó végéig megőrzött – Elek Gábor csapata 19–29-re győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Magyar Kupa-címvédő fővárosiak válogatott jobbátlövője, Klujber Katrin volt nyolc találattal, Kovács Anett hatszor talált be.

Eredmény,
Női kézilabda NB I:
Siófok KC–FTC-Rail Cargo Hungaria 19–29 (8–15)
gólszerzők: Janjusevic 5, Debreczeni-Klivinyi 4, Mavsar, Kajdon, Such 2-2, Török, N’diaye, Papp, Wald 1-1 ill. Klujber 8, Kovács 6, Márton 4, Szucsánszky, Hársfalvi, Kukely, Lekic 2-2, Bölk, Malestein, Cvijic 1-1
védések: 12/41 ill. 8/27
eladott labdák: 17 ill. 6
technikai hibák: 8 ill. 5

Borítókép: MTI/Kovács Tamás