Gálameccs és gólrekord Veszprémben: kilencven találatot hozott a Ferencváros vendégjátéka a férfi kézilabda NB I-ben

m4sport.hu/MTI
A Telekom Veszprém százszázalékos mérlegét megőrizve 90 gólt hozó találkozón 50–40-re legyőzte a vendég Ferencvárost a férfi kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén.

Sorsszerűen Lékai Máté gólja indította a találkozót: a Veszprémet nyolc év után a nyáron elhagyó irányító a támadások szervezése mellett a befejezésekből is aktívan kivette a részét, vezérletével 6–3-ra és 7–4-re is vezetett a fővárosi gárda. Elsősorban a gyors befejezések jellemezték ezt a periódust, ebben partnernek bizonyult a hazai alakulat is, 12 percbe telt, mire először mutatta Momir Ilic vezetőedző együttesének előnyét az eredményjelző (10–9).

A Veszprém előnye fokozatosan nőtt, miközben ebben az időszakban is inkább a támadásra helyezték a hangsúlyt a felek, húsz perc alatt 30 találat született, a szünetig pedig 46. A félidő intenzitását jól mutatja, hogy mindkét kapus, a hazaiaknál Rodrigo Corrales, a vendégeknél Borbély Ádám is lőtt gólt, miközben a védési hatékonyságuk 27, illetve 15 százalék volt.

A fordulást követően tovább „nyílt az olló”, a 36. percben már 34–24-re vezettek a bakonyiak, a gólgyártás tempója azonban nem esett vissza. A 60. gól megszületésére 38, az 50. veszprémi találatra 57 percet kellett várni, a végére pedig a Ferencváros is eljutott a 40 lőtt gólig. A találkozó sportszerűségét – egyben a kemény védekezés hiányát – jelzi, hogy az 55. percben került sor az egyetlen kiállításra.

A mérkőzés legeredményesebbje a veszprémi Andreas Nilsson volt 11 találattal, Lékai 5 gólig jutott volt csapata ellen.

A magyar szövetség statisztikusa, Éliás Gábor az MTI-nek elmondta, a férfi NB I-ben ezzel megdőlt az egy mérkőzésen született legtöbb gól rekordja. Az eddigi csúcsot a 2012 szeptemberében játszott Veszprém-Csurgó találkozó tartotta, amelyen 58-28-as hazai siker született.

A mérkőzést követően a hazaiak részéről az a Petar Nenadics értékelt, akiről a héten kiderült, a szezon végén távozik a Veszprémtől. A Ferencváros oldaláról az előző nyolc évet egyaránt a bakonyiaknál töltő Lékai Máté egy női kosármeccs végeredményéhez hasonlította a találkozót, az FTC vezetőedzője, Pásztor István pedig érthetően elégedett volt a támadójátékkal – a védekezéssel annál kevésbé.

Telekom Veszprém–Ferencvárosi TC 50–40 (25–21)