A 19 fős keretből a NEKA kapusa, Palasics Kristóf maradt ki, ő nem utazik a csapattal Svédországba, így kialakult a 18 fős keret. Mérkőzéseként azonban két játékost ki kell hagynia a szakmai stábnak, 16-an szerepelhetnek a jegyzőkönyvben.
A magyar férfi kézilabda-válogatott utazó kerete a 28. világbajnokságon:
Kapusok: MIKLER Roland (OTP Bank-Pick Szeged), SZÉKELY Márton (MOL Tatabánya)
Jobbszélsők: RODRIGUEZ ALVAREZ Pedro (MOL Tatabánya), BUJDOSÓ Bendegúz (Ferencváros)
Jobbátlövők: ILIC Zoran (Telekom Veszprém), LEIMETER Csaba (PPD Zagreb, horvát), ANCSIN Gábor (MOL Tatabánya)
Irányítók: LÉKAI Máté (Ferencváros), HANUSZ Egon (TvB Stuttgart, német)
Balátlövők: BODÓ Richárd (OTP Bank-Pick Szeged), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém), SZITA Zoltán (OTP Bank-Pick Szeged)
Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), KOVACSICS Péter (Ferencváros)
Beállók: BÁNHIDI Bence (OTP Bank-Pick Szeged), ROSTA Miklós (OTP Bank-Pick Szeged), SIPOS Adrián (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Dabas KC)
Magyarország a D csoportban kapott besorolást a világbajnokságon, első mérkőzését csütörtökön 18 órától Dél-Korea csapata ellen játssza.
A VILÁGBAJNOKSÁG CSOPORTBEOSZTÁSA:
A CSOPORT (Krakkó): Spanyolország, Montenegró, Chile, Irán
B CSOPORT (Katowice): Franciaország, Lengyelország, Szaúd-Arábia, Szlovénia
C CSOPORT (Göteborg): Svédország, Brazília, Zöld-foki-szigetek, Uruguay
D CSOPORT (Kristianstad): Izland, Portugália, MAGYARORSZÁG, Dél-Korea
E CSOPORT (Katowice): Németország, Katar, Szerbia, Algéria
F CSOPORT (Krakkó): Norvégia, Észak-Macedónia, Argentína, Hollandia
G CSOPORT (Jönköping): Egyiptom, Horvátország, Marokkó, Egyesült Államok
H CSOPORT (Malmö): Dánia, Belgium, Bahrein, Tunézia
A magyar válogatott programja a csoportkörben:
Január 12., csütörtök
18.00: Magyarország – Dél-Korea
Január 14., szombat
20.30: Izland–Magyarország
Január 16., hétfő
20.30: Portugália–Magyarország
A csoportok első három-három helyezettje jut a középdöntőbe, a magyar válogatott továbbjutása esetén a C csoport három legjobbjával kerül egy ágra a középdöntőben, amelyre Göteborgban kerül sor.
A középdöntő meccsnapjai az II. csoportban: január 18., 20., 22. A középdöntős csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.
január 18-25.: Elnöki Kupa (Plock)
január 25.: negyeddöntők (Stockholm, Gdansk)
január 27.: elődöntők (Stockholm, Gdansk)
január 27., 29.: helyosztók (Stockholm)
január 29.: döntő (Stockholm)
A magyar válogatott és a világbajnokság összes mérkőzését élőben követheti az M4 Sporton és az m4sport.hu oldalon.