Svédország legyőzte Izlandot, a nyolc közé jutott, a magyar csapatnak is megadva az esélyt a negyeddöntőhöz

A svéd férfi kézilabda-válogatott a a lengyelekkel közös rendezésű világbajnokságon fontos 35-30-as győzelmet aratott Izland felett középdöntő csoportjában, amelyben a magyar nemzeti csapat is szerepel, bebiztosítva helyét a negyeddöntőben.

A társházigazda Svédország negyeddöntőbe jutott az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokságon, mivel a magyar érdekeltségű csoportban 35-30-ra legyőzte Izlandot a középdöntő második fordulójában, pénteken Göteborgban.

A meccs első három gólját a hazaiak szerezték, majd egy 8-2-es sorozattal fordítottak az északi szigetország legjobbjai (15-12). Egy időkérés után a svédek egymás után négyszer is betaláltak, a szünetben 17-16-ra vezettek.

A második felvonást egy 5-1-es sorozattal kezdték a házigazdák, és mivel Andreas Palicka a folytatásban is bravúrosan védett, csapata magabiztosan nyert. A kapus 28 izlandi kísérletből 11-et hárított, Tobias Thulin pedig öt védéssel járult hozzá a sikerhez. Niclas Ekberg hat, Lucas Pellas nyolc gólt lőtt, a Veszprém izlandi balszélsője, Bjarki Már Elísson nyolcszor talált be.

középdöntő, 2. forduló:
I. csoport (Krakkó):
Lengyelország-Montenegró 27-20 (11-8)

korábban:
Franciaország-Irán 41-29 (18-14)
Spanyolország-Szlovénia 31-26 (15-15)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Franciaország 8 pont (137-108), 2. (és negyeddöntős) Spanyolország 8 (123-96), 3. Szlovénia 4, 4. Lengyelország 2 (97-105), 5. Montenegró 2 (103-123), 6. Irán 0

II. csoport (Göteborg):
Svédország-Izland 35-30 (17-16)

korábban:
Magyarország-Brazília 28-25 (14-14)
Portugália – Zöld-foki Köztársaság 35-23 (14-12)
Az állás: 1. (és negyeddöntős) Svédország 8 pont, 2. Portugália 5, 3. Izland 4 (128-121), 4. Magyarország 4 (106-117), 5. Brazília 3, 6. Zöld-foki Köztársaság 0

A 25-32. helyért, 2. forduló, I. csoport (Plock):
Koreai Köztársaság – Szaúd-Arábia 34-23 (17-12)
Chile-Uruguay 34-24 (17-13)
Az állás: 1. Koreai Köztársaság 4 pont (71-53), 2. Chile 4 (60-47), 3. Szaúd-Arábia 0 (46-60), 4. Uruguay 0 (54-71)

Borítókép: epa10418941 Snaer Vidarsson (L) and Ymir Orn Gislason (R) of Iceland defend against Jim Gottfridsson (C) of Sweden during the IHF Men's World Championship handball match, Main Round group 2, between Sweden and Iceland at Scandinavium Arena in Gothenburg, Sweden, 20 January 2023. EPA/Tamas Kovacs HUNGARY OUT