Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Újabb skalpot gyűjtött az Esztergom, döntetlennel jutott tovább a DVSC a Magyar Kupában

Újabb skalpot gyűjtött az Esztergom, döntetlennel jutott tovább a DVSC a Magyar Kupában

m4sport.hu/mti
A női kézilabda Magyar Kupa IV. fordulójában ismét élvonalbeli csapatot kiejtve jutott tovább az Esztergom, Elek Gáborék az Alba Fehérvárt búcsúztatták. A DVSC 26–26-os döntetlent játszott Vácon.

Az NB I/B tabellájának második helyezettje – amely az előző fordulóban a Budaörs ellen jutott tovább – szerdán házigazdaként 32–26-ra nyert az élvonalbeli Alba Fehérvár KC ellen. Herczeg Lili 13 védéssel, Takács Eszter kilenc góllal járult hozzá a sikerhez.

Elek Gábor a mérkőzés után az M4 Sportnak elmondta, a keddi edzés után még „szikrányi esélyt” sem adott a győzelemre, az első félidő alapján sem volt túlságosan bizakodó, de a második játékrészben előjött a csapat „borzasztó nagy szíve”. „Elkezdtünk küzdeni, harcolni, felszedtük a parkettát, ez pedig döntő volt. Hihetetlen mentális erővel rendelkezünk, ez nagyon sok mindenen átrugdos minket, mint ahogy ma is láttuk.”

A szakember hozzátette, a klub a feljutást célozza meg, amely a mostani szezonban még csak cél, de a következőben elvárás is lesz. „Egy kicsit még gyorsabban is haladunk a céljaink felé, mint ahogy gondoltam volna, és borzasztó jó közeg alakul itt ki.”

„Amikor elhisszük, hogy meg tudjuk csinálni, akkor jól tudunk játszani – értékelt Szucsánszki Zita. – Az első félidőben fásultak voltunk, én biztos, nehezen lendültünk át, de a második félidőt nagyon szépen elkezdtük, Valovics Nórának védekezésben és támadásban is nagyon fontos dolgai voltak.”

A másik szerdai mérkőzésen a Debrecen 26–26-os döntetlent játszott a Vác vendégeként, ezzel ugyancsak továbbjutott, hiszen a versenykiírás szerint azonos osztályba tartozó csapatok döntetlenje esetén a vendégegyüttes léphet tovább.

Herbert Gábor, a Vác vezetőedzője az M4 Sportnak azt mondta, csalódott, mert hazai pályán valamiért nem tudják „átlépni a saját árnyékukat”, hogy egy igazán komoly ellenfelet kétvállra tudjanak fektetni. „Ha ez egy bajnoki mérkőzés lett volna, akkor nagyon boldog lennék az egy ponttal, de a kupában az azonos osztálybelieknél a vendégcsapatnak kedvez a döntetlen, úgyhogy gratulálni szeretnék a Debrecennek a továbbjutáshoz és sok sikert nekik a kupában! Játszottunk a horvát listavezetővel, rá három napra játszottunk egy Bajnokok Ligája-résztvevő csapattal, szégyent semmiképp nem vallottunk.”

Szilágyi Zoltán, a Debrecen trénere úgy fogalmazott: egyetlen céljuk volt, hogy bármilyen játékkal, de jussanak tovább, ezt pedig sikerült megvalósítaniuk. „Tudtuk jól, hogy küzdős meccs lesz, minden Vác–Debrecen nagyon kemény, mindkét csapatnak a küzdeni tudását tudom dicsérni, illetve a Vácnak voltak olyan momentumai, a magyar kézilabda jövőjére nézve biztató a fiatalokat tekintve” – nyilatkozta sportszerűen.

A negyeddöntőben az Esztergom és a DVSC mellett ott lesz a Mosonmagyaróvár, a Kisvárda, az MTK, a Dunaújváros, illetve csatlakozik a mezőnyhöz a bajnok Győri Audi ETO KC és a kupacímvédő Ferencváros is.

Borítókép: Esztergomi Vitézek Kézilabda

További tartalmak