„Így nem lehet kikapni” – az MTK 20 gólos vereséget szenvedett az FTC csapatától

Az FTC több játékosát is pihentette, hiába volt ott a meccskeretben Andrea Lekic és Dragana Cvijic, egyikük sem lépett pályára. Az FTC nem ütközött nagy ellenállásba az MTK elleni bajnoki összecsapáson, már a 25. percben tízgólos előnyt alakított ki, a félidőben 23-9-re vezetett.

A második játékrészben tovább nőtt a különbség, végül 43–23-ra győzött Allan Heine csapata. Farkas Johanna 11 gólt szerzett, az FTC legeredményesebb játékosa a 10 gólos Simon Petra volt, Janurik Kinga és Böde-Bíró Blanka 8-8 védéssel járult hozzá a sikerhez.

„Nagyon szégyellem magam és nagyon sajnálom, hogy aki bekapcsolta a tévét, annak végig kellett néznie a szenvedésünket. Nem ezt terveztük, nem így készültünk” – nyilatkozott csalódottan az MTK vezetőedzője, Vágó Attila. „Tudjuk, osztálykülönbség van a két csapat között. Ők a Bajnokok Ligájában küzdenek hétről-hétre, mi az NB I-ben, ezt mindenki tudja, de így nem lehet kikapni.”

Hozzátette: „Fel kell szakítani a parkettát, meg kell próbálni mindent. Ha kikapunk 6-8, esetleg 10 góllal, lejöhetünk felemelt fejjel a pályáról, de a mai az nem ez volt”.

Az MTK jelenleg a tabella 8. helyén áll 13 ponttal. A következő, 18. fordulóban hazai pályán fogadja az Alba Fehérvár csapatát.

A játéknap másik mérkőzésén a Győr Fehérvárra látogatott és aratott papírforma győzelmet. Fodor Csenge hatszor talált be, Estelle NZE-Minko pedig mind az öt lövését gólra váltotta. A Fehérvár legeredményesebb játékosa az öt találatig jutó Szabó Kitti volt.