A visszavágón sem hagyott kérdést a Veszprém: sima kettős győzelemmel ütötte ki a Szegedet a BL-ből

A szegedi meccsen 37-30-ra, hazai pályán 39-32-re verte ellenfelét a Telekom Veszprém, így sima kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának legjobb nyolc csapata közé.

Eredmény, férfi kézilabda Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, visszavágó:

Telekom Veszprém – OTP Bank-Pick Szeged 39-32 (19-15)
lövések/gólok: 59/39, illetve 44/32
gólok hétméteresből: 1/1, illetve 2/2
kiállítások: 2, illetve 4 perc
továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 76-62-es gólkülönbséggel.

A házigazdák keretéből Gasper Marguc, a vendégektől Emil Kheri Imsgard és Bodó Richárd hiányzott.

Még három perc sem telt el, amikor Mikita Vajlupov három találatával a Veszprém már 3-0-ra vezetett. Az elsöprő hazai kezdést nem követte hasonló folytatás, sőt amikor öt percig nem talált be a bakonyi együttes, az egyre jobban védekező szegediek felzárkóztak 6-5-re. Miután visszaállt a háromgólos különbség, Kárpáti Krisztián vezetőedző cserékkel, majd időkéréssel is próbálkozott, de a 23. percben másodszor is időt kellett kérnie (15-10), mert BL-rangadó helyett időnként inkább egy színvonalas edzőmérkőzésre emlékeztetett a találkozó.

Az első félidőben a két csapat lövési hatékonysága megegyezett, a négygólos különbség oka az volt, hogy a Szeged jóval több technikai hibát követett el. A második felvonás elején ugyanez volt a helyzet, a Veszprém megint egy 3-0-s sorozattal kezdett. Amikor a vendégek nyitott védekezésre váltottak, egy 5-1-es szériával közelebb kerültek ellenfelükhöz, erre viszont két perc alatt hárommal reagált a bajnoki címvédő, a hajrában pedig egy négyes gólsorozattal tette még fölényesebbé sikerét.

A csongrádiak úgy estek ki, hogy egyszer sem vezettek az egész párharc során.

Mikita Vajlupov nyolc, Dragan Pechmalbec hat góllal, Rodrigo Corrales öt, Mike Ulrich Jensen négy védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Miguel Martins nyolc, Imanol Garciandía hat találattal, Mikler Roland két, Nagy Martin tíz védéssel zárt.

A két együttes 194. egymás elleni tétmérkőzésén 54 szegedi siker és hét döntetlen mellett a 133. veszprémi győzelem született.

Ilic: nagyon komolyan vettük

Momir Ilic vezetőedző a sajtótájékoztatón kiemelte, a Veszprém nagyon komolyan vette a mérkőzést. „Nagyon jó volt látni, hogy a játékosok az utolsó percig küzdöttek minden labdáért. Nagyon komolyan vettük a mérkőzést és hatvan percen keresztül minden játékos küzdött a pályán”.

Hangsúlyozta, az egész klubnak, a szurkolóknak és minden játékosnak jár a gratuláció a negyeddöntőbe jutásért, majd közölte, többet a mai meccsről nem szeretne mondani.

„Mikler Roland jól megfogalmazta: aki az idei Veszprémet kiüti a BL-ből, az megérdemli, hogy megnyerje a sorozatot. Ezt most én is úgy gondolom” – nyilatkozta Kárpáti Krisztián szegedi vezetőedző. Hozzátette, megérdemelt a Veszprém továbbjutása, de ennyi technikai hibával lehetetlen egy ilyen jó csapatot legyőzni. A tréner megjegyezte, tudták, hogy nagy hátránnyal indulnak, és ezt mentálisan cipelték magukkal az egész meccs során.

„Sportemberek vagyunk, és szerettük volna ledolgozni a hátrányt, még ha ez nem is volt reálisnak mondható cél. Ezáltal belementünk egy futós mérkőzésbe, ami a hazaiaknak nagyon kedvezett” – vélekedett.

Kárpáti megjegyezte, a fizikális és a mentális dolgaikat vissza kell állítaniuk, ugyanis az elmúlt időszakban sok minden nehezítette a felkészülésüket. „Nem keresek kifogásokat, a Veszprém jobb volt mindkét meccsen, nekünk csak fellángolásaink, pillanataink voltak. Megpróbáljuk majd a Magyar Kupában vagy a bajnokságban bizonyítani, hogy tudunk ennél jobban is kézilabdázni” – mondta.

Nagy László, a Telekom Veszprém sportigazgatója az MTI-nek elmondta, szorosabb két mérkőzésre számított, de természetesen nagyon örül a sikernek, és annak, hogy kettős győzelemmel jutottak a negyeddöntőbe. „Az első meccs nagyon meggyőző volt, hazai pályán pedig a szurkolóinkat akartuk kiszolgálni azzal, hogy hatvan percen keresztül feszes lesz a csapat. Voltak nagyon jó teljesítmények is, úgyhogy nagyon szórakoztató és magabiztos győzelem volt” – nyilatkozta.

Mint kifejtette, a cserék után néha megakadt a játékuk, de utána Szegeden nagyon jól átlendült ezen a csapat, a visszavágón kevésbé, és ebből majd le kell vonniuk a következtetéseket, hogy ne csak a félidők kezdete legyen jó, hanem az átmenet, illetve a befejezések is. „Mindig jó, ha ilyen magabiztos a játék, akkor tudják forgatni a csapatot az edzők. Akik túl vannak terhelve, azokat esetleg lehet pihentetni, és több szerepet kaphatnak azok, akiknek eddig kevesebb játéklehetőség jutott, így ők is több önbizalomra tehetnek szert” – fogalmazott.

A vendégek balátlövője, Szita Zoltán elmondta, voltak jobb és rosszabb periódusaik is a mérkőzésen, de a nagyon sok eladott labda megpecsételte a sorsukat. Megjegyezte, az első találkozón összeszedett hétgólos hátrány miatt nem volt könnyű dolguk, és nem is sikerült úgy számukra a visszavágó, ahogyan tervezték. „A védekezésünk nem volt eléggé agresszív és feszes, ezt kihasználva ellenfelünk könnyen szerzett gólokat, illetve támadásban sem a legjobb formánkat mutattuk, ebből adódóan nagyon sok lerohanásgólt tudtak lőni, ami eldöntötte a meccset” – elemezte a vereség okait az olimpiai kvótás magyar válogatott átlövője.

Megjegyezte, egyedül annak örül, hogy Nagy Martin az első félidőben pályára lépett, és amikor tudott, hozzátett a mérkőzéshez. A második félidőben a szegedieknek volt egy 5–1-es sorozatuk, amikor nyitottabb védekezéssel próbálkoztak. Erről az időszakról Szita elmondta, hogy sikerült labdákat szerezniük, ezekből jöttek a gyors gólok, és ezt kellene folytatniuk a jövőben is.

A két csapat legközelebb április 19-én találkozik egymással Veszprémben, a bajnoki alapszakaszban. Szita szerint két hét alatt képesek lehetnek szorosabbá tenni a párharcot, hiszen több idejük lesz felkészülni, a terhelést is jobban el lehet osztani, hiszen nem lesznek olyan nehéz bajnoki meccseik. A balátlövő megjegyezte, ha meglepetést tudnának okozni, az elsősorban a lelküknek lenne fontos, hiszen a gyöngyösi vereségük miatt az a két pont sok mindenről nem dönt.

Ligetvári Patrik, a Veszprém balátlövője szerint sikerült szintet lépniük, de nagyon kemény feladat lesz bejutni a Final Fourba. „Az Aalborhg jó csapat, meg szeretnénk nyerni mindkét meccset, de tudjuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz.”

Borítókép: MTI/Vasvári Tamás