Menetrend

    Kilenc Eb-bronzérmes pihenőt kapott a női kézilabda-válogatottnál

    Kilenc Eb-bronzérmes pihenőt kapott a női kézilabda-válogatottnál

    MTI
    Kilenc Európa-bajnoki bronzérmes játékos hiányzik a magyar női kézilabda-válogatott idei első keretéből.

    A magyar szövetség honlapján szerdán hozta nyilvánosságra a névsort, amit Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány az Ukrajna elleni felkészülési mérkőzésre, illetve az azt megelőző összetartásra állított össze. A meccset március 8-án 14.15 órától, a pentszentlőrinci BUD Arénában rendezik.

    A november-decemberi, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon bronzérmes csapat tagjai közül ezúttal nem kapott meghívót a kapus Böde-Bíró Blanka – aki várandós – és Janurik Kinga, a jobbszélső Győri-Lukács Viktória, a jobbátlövő Klujber Katrin – aki tagja volt a kontinenstorna álomcsapatának -, az irányító Tóth Nikolett, a beálló Bordás Réka és Pásztor Noémi, a balátlövő Kácsor Gréta és a balszélső Szöllősi-Schatzl Nadine.

    A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC-t egyetlen játékos sem képviseli. Az újoncok között van az NB I góllövőlistáját vezető szombathelyi irányító, Pődör Rebeka, valamint a második helyen álló esztergomi balátlövő, Faragó Lea is.

    A magyar női válogatott márciusi kerete:
    kapusok:
    Bukovszky Anna (Vác), Szemerey Zsófia (Metz HB, francia), Zaj Klára (Vác)

    jobbszélsők:
    Faluvégi Dorottya (HB Ludwigsburg, német), Grosch Vivien (Debrecen), Kovács Anett (Esztergom)

    jobbátlövők:
    Albek Anna (Mosonmagyaróvár), Kukely Anna (Mosonmagyaróvár), Papp Nikoletta (CS Minaur Baia Mare, román)

    irányítók:
    Vámos Petra (Metz HB), Pődör Rebeka (Szombathelyi KKA), Simon Petra (Ferencváros)

    beállók:
    Faragó Luca (Mosonmagyaróvár), Füzi-Tóvizi Petra (Debrecen), Szmolek Apollónia (Szombathelyi KKA)

    balátlövők:
    Csíkos Luca (Vác), Faragó Lea (Esztergom), Kuczora Csenge (Thüringer HC, német), Varga Emília (Mosonmagyaróvár)

    balszélsők:
    Hársfalvi Júlia (Ferencváros), Márton Gréta (Ferencváros), Petrus Mirtill (Debrecen)

    Borítókép: Budapest, 2024. december 10. Golovin Vlagyimir, a magyar válogatott szövetségi kapitánya (b2) a játékosokkal ünnepel a női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének Magyarország - Franciaország mérkőzésén a debreceni Főnix Arénában 2024. december 10-én. MTI/MTI Fotószerkesztőség/Czeglédi Zsolt

    További tartalmak