A 29 éves szélső eredeti szerződése idén nyáron járt volna le, ezt hosszabbította meg a klub két évvel, 2028 nyaráig. A norvég válogatottal nemrég vb-t nyerő játékos 2023 nyarán érkezett a Viborg csapatától, s azóta – mint azt az ETO klubhonlapja kiemeli – nemcsak gólérzékenységével, hanem munkabírásával, gyorsaságával és hozzáállásával is bizonyította, hogy fontos pillére a csapatnak.
„Emilie szerződéshosszabbítása tökéletesen illeszkedik klubunk koncepciójába, hiszen amellett, hogy rendkívül érett játékot mutat, folyamatosan fejlődik, és minden edzésen, mérkőzésen maximális elkötelezettséggel dolgozik, a személyisége is maximálisan passzol az ETO-család értékrendjébe. Örülünk, hogy 2028-ig biztosan velünk marad, mert hiszünk benne, hogy még sok örömteli pillanatot szerez majd szurkolóinknak zöld-fehér mezben” – így Fata Edina, a Győri ETO Kft. ügyvezetője.
Nagyon boldog, büszke és hálás vagyok, hogy meghosszabbíthattam a szerződésemet az ETO-val. Nap mint nap az álmomat élem, amikor edzésekre és mérkőzésekre készülhetek ezzel a fantasztikus csapattal, az edzőkkel és a stábbal. Otthon érzem magam a városban, imádok itt élni, miközben Európa legjobb klubjában kézilabdázhatok. A szurkolók is elképesztőek; az a hangulat, amit teremtenek, valóban egyedülálló. A szenvedélyük inspirál, és nagyon boldog vagyok, hogy továbbra is előttük játszhatok az Audi Aréna Győrben. A következő időszakban is keményen dolgozok a csapatért; szeretnénk még tovább fejlődni, jobbakká válni, és az előttünk álló hosszú idény végén mindent megnyerni!” – mondta az új szerződés aláírása után Emilie Hovden, aki eddig 90 mérkőzésen 246 gólt szerzett zöld-fehérben.
Az ETO kerete folyamatosan alakul, a BL-címvédő korábban már bejelentette Thale Rushfeldt Deila és Sarah Bouktit leigazolását, Kristina Jörgensen távozását, illetve Hatadou Sako és Bo van Wetering szerződéshosszabbítását is.













