Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzés:
OTP Bank-Pick Szeged – Industria Kielce (lengyel) 26–23 (11–11)
lövések/gólok: 42/26, illetve 41/23
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 6/6
kiállítások: 8, illetve 6 perc
A hazaiak keretéből Sebastian Frimmel és Jim Gottfridsson, a vendégektől Alex Dujshebaev és Bekir Cordalija hiányzott.
Támadásban és védekezésben is jobban kezdett a Szeged, többször is vezetett két góllal, de a 14. percben egyenlítettek a lengyelek. Mikler Roland bravúrosan védett, támadásban viszont átmenetileg visszaesett a Magyar Kupa címvédője. A kisebb hullámvölgy után megint elléptek kettővel a házigazdák, az első félidő utolsó öt perce azonban a Kielcének sikerült jobban, így döntetlen állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.
A sok szabálytalanság, videós visszanézés és egyéb játékmegszakítás miatt rendkívül vontatottá vált második felvonásban is az volt a forgatókönyv, hogy többször is két gólra növelte előnyét a házigazda, de a Kielce mindig egyenlített. A csongrádiak 25 másodperccel a vége előtt vezettek először hárommal és mivel a vendégek utolsó támadása során a labda el sem jutott a kapuig, a Szeged 26–23-ra győzött. A lengyelek csak kétszer, 1–0-nál és 18–17-nél vezettek az egész mérkőzésen.
Lazar Kukic hat, Mario Sostaric négy góllal, Mikler Roland a mezőny legjobb játékosaként 16 védéssel vette ki részét a sikerből. A túloldalon Piotr Jarosiewicz hat, Aleks Vlah és Daniel Dujshebaev négy-négy alkalommal talált be, Klemen Ferlinnek 11 védése volt.
A két csapat 17. egymás elleni tétmérkőzésén tíz lengyel siker és egy döntetlen mellett ez volt a hatodik szegedi győzelem. A visszavágót jövő szerdán 18.45-től rendezik Lengyelországban, a továbbjutóra pedig a BL-címvédő német SC Magdeburg vár a legjobb nyolc között.
A mérkőzést követően Czinger-Koczka Henriettának, az M4 Sport riporterének nyilatkozott Mikler Roland és Bánhidi Bence:













