Menetrend

    „A klub eljárását jogellenesnek tartom” – közleményben reagált szerződésbontására a Szegedtől távozó svéd játékos

    „A klub eljárását jogellenesnek tartom” – közleményben reagált szerződésbontására a Szegedtől távozó svéd játékos

    m4sport.hu | | Szerző: Vojtek Tamás
    Az OTP Bank-Pick Szeged szombaton jelentette be, hogy szerződést bontott Jim Gottfridssonnal – a svéd játékos közleményben reagált távozásának körülményeire, kiemelve, hogy ez „bármiféle indoklás és előzetes egyeztetés nélkül történt”.

    A klub szűkszavúan fogalmazott Gottfridsson szerződésbontásával kapcsolatban, közleményéből nem derült ki, mi volt az oka, hogy véget ért a játékos szegedi pályafutása, a svéd játékos ezt követően az Instagramon tett közzé közleményt.

    Megerősítem, hogy az OTP Bank-Pick Szeged egyoldalúan megszüntette a hároméves szerződésemet. Mindez bármiféle indoklás és előzetes egyeztetés nélkül történt, súlyosan megsértve szeretett sportágam írott és íratlan szabályait. Ez annak ellenére történt, hogy minden edzésen és mérkőzésen teljes szívvel küzdöttem a csapatért, maximális odaadással és büszkén viseltem ennek a nagy múltú klubnak a mezét. Itt szerettem volna befejezni profi pályafutásomat. Ebben a csodálatos városban képzeltem el saját és családom közeljövőjét, pályafutásom utolsó éveit ennek a klubnak akartam szentelni” – fogalmazott Gottfridsson.

    Hozzátette, csalódottságát nem lehet szavakba önteni, és leszögezte, soha nem gondolta volna, hogy „egy ilyen presztízsű klub félreteszi a sportetikai és jogi alapelveket”, számára ismeretlen okok miatt.

    A klub eljárását jogellenesnek tartom, és jogi csapatommal együtt azon fogok dolgozni, hogy a jövőben ilyesmi ne történhessen meg egyetlen kézilabdázóval sem Magyarországon” – közölte a svéd játékos.

    A bejegyzés megtekintése az Instagramon

    Jim Gottfridsson (@gotte24) által megosztott bejegyzés

    Gottfridsson 2025 nyarán igazolt a Szegedhez, a klub színeiben 31 mérkőzésen 57 gólt szerzett. A Szeged jelenleg a férfi kézilabda NB I második helyén áll, hétfőn bajnokin utazik a listavezető One Veszprém KC otthonába, majd jövő szombaton a Magyar Kupa elődöntőjében is összecsapnak a felek – az M4 Sporton élőben közvetítjük mindkét mérkőzést.

    Borítókép: MTI/Ujvári Sándor

    További tartalmak