Menetrend

    Veszprém 32! – visszahódította a Magyar Kupát az Építők

    Veszprém 32! – visszahódította a Magyar Kupát az Építők

    m4sport.hu
    A One Veszprém 34-22-re legyőzte a MOL Tatabányát a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében vasárnap délután, így fennállása 32. Magyar Kupa-címét ünnepelheti.

    Eredmény, döntő:
    One Veszprém HC-MOL Tatabánya KC 34-22 (15-10)
    gólszerzők: Elísson 8, Martinovic 6, Marguc, Hesam 5-5, Dodic 3, Adel, Lenne 2-2, Pechmalbec, Ali Zein, el-Dera 1-1, illetve Éles 5, Plaza Jiménez 3, Grigoras, Papp T., Rodríguez, Zsitnyikov 2-2, Krakovszki B., Vajda, Taleszki, Sztraka, Mosindi, Damatrin 1-1
    lövések/gólok: 48/34, illetve 41/22
    gólok hétméteresből: 5/4, illetve 4/4
    kiállítások: 4, illetve 14 perc

    A bajnoki tabellát százszázalékos mérleggel vezető Veszprém keretéből Luka Cindric, a tatabányaiak közül Terjék Roland, Josip Sarac és Temesvári Gábor hiányzott.

    A bakonyiak a Szegedet, a bányászvárosiak pedig a NEKA-t győzték le szombaton, de mindkét továbbjutó csak a második félidőben tudott először vezetni az elődöntőben. A döntő két résztvevője legutóbb március 14-én találkozott egymással Tatabányán, ahol csak két góllal nyert a bajnoki címvédő.

    Az első három gólt a Veszprém szerezte, a Tatabánya több mint öt percig nem talált be, utána viszont Andó Arián védéseire alapozva Éles Benedek három találatával egyenlített, sőt a 11. percben már vezetett is – igaz, mint később kiderült, a meccs során utoljára. A Veszprém kiválóan védekezett, Mikael Appelgren pedig remekül védett, így a csapat támadójátéka is hatékonyabb volt.

    A bakonyiak 8-8 után egy 7-1-es sorozattal már a szünet előtt eldöntötték a finálét és az első félidőt követően 15-10-es előnyben voltak.

    A második felvonásból csupán másfél perc telt el, amikor Tóth Edmond tatabányai vezetőedző időt kért, mert az ellenfél két gyors góllal folytatta a találkozót. Az Andó helyére beállt Székely Márton három védéssel mutatkozott be a kapuban, ennek ellenére csapata csakhamar kilencgólos hátrányba került. A 49. percben volt először tíz „közte”, és egy újabb 4-0-s széria végén már 30-18 állt az eredményjelzőn.

    A jelentős különbségre jellemző, hogy a két csapat játékosai az utolsó negyven másodpercben már nem törekedtek a gólszerzésre, inkább összeölelkeztek és kölcsönösen gratuláltak egymásnak.

    Az aranyérmes Veszprém csapata ünnepel a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott One Veszprém HC – MOL Tatabánya KC mérkőzés után a győri Audi Arénában 2026. április 19-én. A Veszprém 32. alkalommal nyerte meg a kupát, miután a fináléban 34-22-re legyőzte a Tatabányát.
    MTI/Krizsán Csaba

    A mezőny legjobb játékosának megválasztott Mikael Appelgren 16 védéssel, 43 százalékos hatékonysággal járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Székely Márton öt, Andó Arián négy védéssel zárt.

    korábban:
    a 3. helyért: OTP Bank-Pick Szeged – NEKA 34-26 (16-9)

    A győztesek örökrangsora:

    32-szeres: Veszprém
    8-szoros: Szeged
    7-szeres: Bp. Honvéd SE
    4-szeres: Elektromos SE, Rába ETO
    3-szoros: Bp. Spartacus SC
    2-szeres: Bp. Dózsa SK, Tatabányai Bányász SC
    1-szeres: Bp. Vörös Meteor, Ferencvárosi TC, Vasas SC, Debreceni Dózsa SE, Dunaferr SE

    A legutóbbi tíz döntő:

    2016, Debrecen: MVM Veszprém – MOL-Pick Szeged 27-26 (10-12, 24-24), hétméteresekkel
    2017, Debrecen: Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 23-22 (13-9)
    2018, Debrecen: Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 23-21 (10-11)
    2019, Debrecen: MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 28-27 (17-10)
    2020, a koronavírus-járvány miatt nem rendezték meg
    2021, Szigetszentmiklós: Telekom Veszprém – MOL-Pick Szeged 28-26 (14-12)
    2022, Győr: Telekom Veszprém – Fejér-B.Á.L. Veszprém 42-19 (23-10)
    2023, Győr: Telekom Veszprém – OTP Bank-Pick Szeged 35-32 (17-15)
    2024, Tatabánya: Telekom Veszprém – OTP Bank-Pick Szeged 33-30 (16-15)
    2025, Tatabánya: OTP Bank-Pick Szeged – One Veszprém HC 31-30 (15-12)
    2026, Győr: One Veszprém HC-MOL Tatabánya KC 34-22 (15-10)

    Borítókép: Az aranyérmes Veszprém csapata ünnepel a férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjében játszott One Veszprém HC - MOL Tatabánya KC mérkőzés után a győri Audi Arénában 2026. április 19-én. A Veszprém 32. alkalommal nyerte meg a kupát, miután a fináléban 34-22-re legyőzte a Tatabányát. MTI/Krizsán Csaba

    További tartalmak