A Győri Audi ETO KC 42–24-re nyert a NEKA ellen a K&H női liga utolsó fordulójában, így hazai pályán ünnepelhette 19. bajnoki címét.
Kapcsolódó tartalom
A mérkőzés lefújása után a hazaiak részéről a hosszú idő után visszatérő Győri-Lukács Viktória, Fodor Csenge, a vezetőedző Per Johansson, valamint az idény végén visszavonuló Nathalie Hagman értékelt.
„Nagyon jó volt újra ebben a közegben játszani, és nem gondoltam volna, de úgy izgultam a meccs előtt, mintha ez lett volna életem első meccse. Tudtam, hogy a lányoknak gólt akarnak lövetni velem, nekik is hálás vagyok ezért. Valószínűleg nem fogok kelleni a Final Fourra, nagyon jó formában vannak a lányok, de ott leszek velük, szurkolni fogok nekik.” – mondta Győri-Lukács.
„Nagyon megérdemelten kaptuk meg ezt az aranyérmet, egy stabil szezon van mögöttünk, pláne így, hogy sok év után sikerült veretlenül megnyerni a bajnokságot, ami óriási löketet ad a Final Fourra. Szó nélkül mindenki beállt a sorba, és ahol tudott segített, bármi is jött velünk szembe, mi mindig talpon maradtunk, és mentünk tovább. Már így is hatalmas dolog, hogy a bajnokságot és a kupát is behúztuk, jó úton vagyunk, hogy ez a trófea is meglegyen” – mondta Fodor Csenge, aki a tizennegyedik aranyérmét szerezte a Győrrel.
„Rendkívül büszke vagyok arra, amit itt felépítettünk. A csúcspont október-november volt, azokon a mérkőzéseken megsemmisítettük az ellenfeleinket. Jól kezeltük azt az időszakot, amikor nagyon kevés játékos állt a rendelkezésünkre, vagy például az Odense elleni negyeddöntőre. Ma este ünneplünk, a BL négyesdöntőjére pedig készen állunk, megvan bennünk a képesség ahhoz, hogy megnyerjük azt a sorozatot is.” – vélekedett Per Johansson.
„Mindig nagy élmény a saját közönségünk előtt pályára lépni, szépen akartuk lezárni ezt a bajnokságot, és ez sikerült is, ünnep volt a mai meccs. Ez a legcsodálatosabb vége egy karriernek, hogy ezt az utat megtehettem a lányokkal, köszönöm mindenkinek. Hogyha a triplázás is összejön, az csodálatos karrier lenne, az utolsó hetem következik kézilabdázóként, igyekszem nem elveszíteni a fókuszt” – árulta el Nathalie Hagman.
A vendégektől Koronczai Petra elsősorban a bennmaradás tényét emelte ki.
„Sikerült élveznünk a játékot, ez volt a fő cél, amit kitűztünk magunk elé. Nehéz mérkőzés volt, nehéz szezon volt, de a lényeg, hogy bent tudtunk maradni. Sokat tettünk azért, hogy ez így legyen, sajnos a Dunaújvárosnál hamar eldőlt, hogy a következő szezonban nem tudják folytatni, de mi nagyon örülünk a bennmaradásnak.”
Eredmények, 26. (utolsó) forduló:
Győri Audi ETO KC-NEKA 42-24 (21-8)
FTC-Rail Cargo Hungaria – Szombathelyi KKA 39-22 (16-13)
Kozármisleny KA-DVSC Schaeffler 22-39 (11-18)
Vasas SC-MOL Esztergom 23-37 (11-22)
Kisvárda Master Good SE – Moyra-Budaörs 29-24 (9-12)
Alba Fehérvár KC-Dunaújvárosi Kohász KA 40-17 (21-5)
Váci NKSE-Motherson Mosonmagyaróvári KC 33-30 (15-18)
A végeredmény:
1. Győri Audi ETO KC 26 25 1 0 974-613 51 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 26 24 1 1 911-635 49
3. DVSC Schaeffler 26 22 0 4 862-611 44
4. MOL Esztergom 26 18 2 6 850-679 38
5. Váci NKSE 26 16 1 9 780-706 33
6. Alba Fehérvár KC 26 14 1 11 714-671 29
7. Kisvárda Master Good SE 26 12 0 14 672-730 24
8. Motherson Mosonmagyaróvári KC 26 10 3 13 719-729 23
9. Moyra-Budaörs 26 9 3 14 707-751 21
10. Vasas SC 26 7 3 16 699-763 17
11. Szombathelyi KKA 26 7 3 16 717-818 17
12. NEKA 26 6 0 20 649-827 12
13. Kozármisleny KA 26 2 0 24 605-890 4 – kiesett
14. Dunaújvárosi Kohász KA 26 0 2 24 547-983 2 – kiesett













