Megvan a Falco harmadik sikere a BL-csoportkörben

A Falco KC Szombathely 97-73-ra legyőzte a vendég litván Klaipeda együttesét szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában.

Bajnokok Ligája, 7. forduló, D csoport:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Klaipeda (litván) 97-73 (21-14, 25-22, 27-18, 24-19)
a magyar csapat legjobb dobói: Perl 21, Benke, Hooker 16-16, Filipovity 11, Reddic 10

A fennállásának első Bajnokok Ligája-szezonjában szereplő Falco 2/4-es, míg litván ellenfele 4/2-es győzelmi mérleggel várta az összecsapást.

A magyar bajnok vasiak végig meggyőző teljesítményt nyújtottak a színvonalas találkozón, és elsősorban eredményes támadójátékukkal alapozták meg magabiztos sikerüket. A negyedik negyedhez érve már 73-54-re vezettek a szombathelyiek, akiknek a lendülete a záró felvonás végéig kitartott.

A Falco jövő kedden az 5/2-es győzelmi mérleggel álló francia JDA Dijont fogadja.