A Körmend legyőzte a címvédő Falcót

Sikerült visszavágni a bajnoki döntőben elszenvedett vereségért, így megszakadt a szombathelyiek idei bajnoki veretlenségi szériája.

A Körmend hazai pályán 13 ponttal legyőzte az éllovas és címvédő Falcót a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján.

A szombathelyi csapat tíz győzelem után először kapott ki a mostani bajnokságban, összességében pedig 23 mérkőzésen maradt veretlen szombatig az élvonalban. Ezt megelőzően legutóbb áprilisban szenvedett vereséget, akkor is Körmenden.

A vasi rangadó a nagyszünetig viszonylag szorosan alakult, a harmadik negyedben azonban a hazaiak remekül védekeztek és négypontos előnyüket 15-re növelték. Az utolsó szakaszban megint kiegyenlített volt a küzdelem.

Eredmény:
Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 83-70 (27-22, 23-24, 19-8, 14-16)
Zalakerámia ZTE KK-Alba Fehérvár 88-86 (28-19, 22-20, 18-24, 20-23)