Győr és a Cegléd is kikapott az Európa Kupában

A házigazda Győr kikapott a török Kayseritől kedden a női kosárlabda Európa Kupa csoporttornájának első fordulójában.

A kiegyenlített nyitónegyed végén Iványi Dalma együttese került négypontos előnybe, amelyet a folytatásban is megőrzött. A Rába-partiaknál az amerikai Brianna Kiesel a nagyszünetig 13 pontot szerzett, 20 perc elteltével 40-38 állt a nagyórán. A térfélcserét követően azonban nyolc perc alatt csupán öt hazai pont született, amelyre 20 érkezett válaszul. A 16 pontos hátrányból a magyarok már nem tudtak visszajönni, így a Kayseri nyerte a győri buboréktorna nyitányát.

A csoport másik meccsén a Szekszárd csap össze az ukrán Prometejjel 20.30 órától az Egyetemi Csarnokban.

Az Antalyában szereplő Cegléd nehéznek tűnő ellenfelet kapott a korábbi négyszeres Euroliga-bajnok Szpartak Moszkva révén, melynek kispadján a 2009-es diadal során Rátgéber László ült. A jelenleg csak az EK-ban szereplő oroszok hamar dűlőre vitték a dolgot, magabiztosan hozták a nyitónegyedet, majd a folytatásban már 17 ponttal is vezettek. Fordulás után tartotta a lépést ellenfelével Kosztasz Keramidasz vezetőedző magyar együttese, sőt faragott is a különbségen. Az utolsó játékrész azonban ismét az oroszok fölényét hozta, így a Cegléd vereséggel kezdte meg az antalyai viadalt.

A keddtől péntekig tartó csoporttornákról az első két helyezett jut az EK legjobb 16 csapata közé, a nyolcaddöntőket és a negyeddöntőket is buborékokban rendezik meg március 16-18-án.