Magabiztos győzelemmel nyitott a Szekszárd az Európa Kupában

A Szekszárd simán, 26 ponttal legyőzte kedden az ukrán Prometejt a női kosárlabda Európa Kupa győri csoporttornájának első fordulójában.

Djokics Zseljko vezetőedző együttese – amely 14/3-as győzelmi mérleggel áll az NB I-ben – jól kezdte a meccset, támadásban nagyszerűen kosárlabdázott és már az első negyed közepén több mint tíz ponttal vezetett. A folytatásban aztán az ellenfélnek is voltak jobb periódusai, így a szakasz végére hat pontra csökkent a magyar előny, de a második negyedben is jobban játszott a Szekszárd és a félidőre növelte a különbséget (60-49).

A nagyszünet sem törte meg a magyarok lendületét, a harmadik negyedben is kitartott a játékosok remek dobóformája, a védekezése pedig feljavult, az előnyt tíz perc alatt megduplázta és eldöntötte a meccset, melynek utolsó negyedében a Szekszárd sikere már nem volt veszélyben.

A keddtől péntekig tartó csoporttornákról az első két helyezett jut az EK legjobb 16 csapata közé, a nyolcaddöntőket és a negyeddöntőket is buborékokban rendezik meg március 16-18-án.