Vereséggel zárta az alapszakaszt a Falco

A legutóbbi bajnok Szombathely kétpontos különbségű vereséget szenvedett az Alba Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati, utolsó játéknapján.

Fotó: http://falcokc.com
A fehérváriak ötödikként fejezték be az alapszakaszt, mert közben a DEAC hazai pályán legyőzte a Pécset, és ezzel a hajdúsági együttesé lett a negyedik hely.

Az Atomerőmű izgalmas összecsapáson, a zárónegyedben fordítva győzte le a vendég Kaposvárt, és hatodikként készülhet a negyeddöntőre.

Mivel középszakaszt ebben az idényben nem rendeznek, ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása is.

Eredmények:
Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 90-88 (19-14, 30-22, 19-28, 22-24)
Jászberényi KSE - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74-90 (16-25, 19-19, 17-33, 22-13)
Atomerőmű SE-Kaposvári KK 79-73 (27-22, 14-25, 17-14, 21-12)
Debreceni EAC - PVSK-Veolia 96-80 (26-16, 24-17, 24-26, 22-21)
OSE Lions-Egis Körmend 87-92 (27-22, 19-26, 17-26, 24-18)
Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 102-85 (25-26, 29-21, 26-16, 22-22)
Szolnoki Olajbányász - Naturtex-SZTE-Szedeák 74-91 (19-23, 19-21, 22-24, 14-23)

Az alapszakasz végeredménye:
1.  Szolnoki Olajbányász        26 20   6  2191-1945  46 pont
2.  Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 26 19 7 2350-2109 45
3.  Naturtex-SZTE-Szedeák       26 18   8  2343-2128  44
4.  DEAC                        26 17   9  2278-2109  43
5.  Alba Fehérvár               26 16  10  2194-2109  42
6.  Atomerőmű SE                26 15  11  2163-2061  41
7.  Egis Körmend                26 14  12  2132-2105  40
8.  Sopron KC                   26 13  13  2199-2195  39
9.  Kaposvári KK                26 11  15  2009-2069  37
10.  PVSK-VEOLIA                 26 11  15  2136-2207  37
11.  OSE Lions                   26 10  16  2169-2218  36
12.  Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 26 10  16  2086-2156  36
13.  Zalakerámia ZTE KK          26  6  20  2128-2342  32
14.  Jászberényi KSE             26  2  24  1950-2575  28

A negyeddöntő párosítása:
Szolnoki Olajbányász-Sopron KC
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend
Naturtex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE
Debreceni EAC-Alba Fehérvár