A Szolnok, a Szombathely és a DEAC után a Körmend kosárcsapata jutott be az MK elődöntőjébe

A Szolnok, a Szombathely és a DEAC után a Körmend jutott be negyedikként a férfi kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjébe szerdán a budapesti Ludovika Arénában.

A kupaküzdelmek nyitányán, az első negyeddöntőben kiélezett csatát vívott egymással a legutóbbi aranyérmes és bajnoki alapszakaszgyőztes Szolnoki Olajbányász, valamint az Alba Fehérvár. A Szolnok az elődöntőben a Falco-PVSK párharc győztesével találkozik.

A mérkőzéseket a négy között pénteken vívják, a helyosztókra pedig vasárnap kerül sor. A sorozat győztese hárommillió, az ezüstérmes 1,5 millió, a bronzérmes 900 ezer forintot vihet haza.

Tavaly áprilisban a koronavírus-járvány miatt törölték a Debrecenbe kiírt MK-t, míg 2019-ben, a győri torna fináléjában a Szolnok 92-83-ra verte a Szombathelyt.

A Szombathely meccse gyakorlatilag már a nyitónegyedben eldőlt, amelyet 24-6-tal kezdett a Falco, s a vasi gárda a folytatásban sem engedte közelebb a PVSK-t. Az egyoldalú találkozó legjobbja a győztes csapatot erősítő amerikai Evan Bruinsma lett 26 ponttal.
A legutóbbi bajnok Falco a négy között az NB I-ben alapszakaszgyőztes Szolnoki Olajbányásszal találkozik pénteken.

A debreceniek a Szegeddel találkoztak, amelyet az alapszakasz során kétszer megvertek. Ezúttal a szoros első félidő után a hajdúságiak a harmadik negyedben rákapcsoltak, és a 23 pontos szerb Djordje Drenovac vezetésével végül megszerezték a győzelmet.

A vasiak az utolsó negyeddöntőben az Atomerőművel találkoztak, amely ellen 1-1-gyel zárták a bajnoki alapszakasz két összecsapását. Az MK-meccsen a Körmend 25-12-vel kezdett, és az utolsó negyednek is tízpontos előnnyel vágott neki. A záró játékrész azonban izgalmasan alakult, a 35. percben már a paksiak vezettek, a hajrában viszont ismét a vasi csapat volt jobb.

A Körmend a pénteki elődöntőben a DEAC-cal csap össze, a másik ágon a Szolnok a Falcóval küzd meg a fináléért.

Zsíros Tibor férfi Magyar Kupa, negyeddöntő
Szolnoki Olajbányász-Alba Fehérvár 67-66 (16-17, 14-21, 20-12, 17-16)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - PVSK-VEOLIA 96-69 (26-12, 21-16, 22-19, 27-22)
Egis Körmend-Atomerőmű SE 86-80 (27-14, 16-21, 21-19, 22-26)
DEAC - Naturtex-SZTE-Szedeák 87-80 (16-20, 27-19, 25-20, 19-21)