Újra győzött a Phoenix Suns az NBA-ben

A Phoenix Suns 115–111-re nyert a San Antonio Spurs vendégeként az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján, ezzel sorozatban 13. mérkőzésén diadalmaskodott.

A Suns legutóbb október 27-én kapott ki, akkor a Sacramento egy dudaszós triplával verte meg az arizonaiakat. Hosszabb diadalmenetre a Phoenix történetében csak egyszer akadt példa, a 2006–2007-es szezonban egyhuzamban 17 meccset nyert a csapat.

A címvédő Milwaukee történetének legnagyobb, 41 pontos félidei vezetését könyvelhette el az Orlando ellen (77-36), amely először volt ekkora hátrányban a nagyszünetben. A Bucks már 51 ponttal is elhúzott a meccsen, amire még egyetlen gárda sem volt képes a jelenlegi idényben. A Bucks még nem kapott ki ebben a szezonban, amikor mindhárom ásza – Jannisz Antetokunmpo, Khris Middleton és Jrue Holiday – a pályán volt. A favoritok között számon tartott Brooklyn 12 pontos hátrányból fordított Clevelandben, a Netsben Kevin Durant 27 pontot dobott.

A Philadelphia elrontotta a megbízott vezetőedző, Alvin Gentry bemutatkozását Sacramentóban. A vasárnap Luke Waltont menesztő Kings egyhuzamban negyedszer kapott ki. A sereghajtó Houston sorozatban 15-ödször maradt alul, ezúttal Bostonban. A Rockets egyetlen győzelmét bő egy hónapja aratta az Oklahoma City felett.