Curry már csak 15 triplára az NBA-rekordtól

m4sport.hu, MTI
Az Orlandót legyőző Golden State Warriors ásza, Stephen Curry már csak 15 triplára van attól, hogy beállítsa Ray Allen 2973-as rekordját az észak-amerikai kosárlabda-bajnokságban (NBA).

Curry és Andrew Wiggins összesen 15 triplát és 59 pontot szórt a Magicnek, a Warriors utóbbi 13 meccséből 12-t megnyert. A 31 pontos Curry hét hármassal zárt, és a 2958-nál tartó sztár várhatóan 2-3 mérkőzésen belül utoléri az örökrangsor élén a legendás Allent. A listán a harmadik helyen Reggie Miller áll 2560-nal, negyedik James Harden 2503-mal, ötödik pedig Kyle Korver 2450-nel.

Az Atlanta klubcsúcsot jelentő 25 triplát dobott Minneapolisban, az Oklahoma City pedig sikeresen felállt történelmi veresége után Detroitban, ugyanis az előző meccsén negatív NBA-rekordot döntött 73 pontos memphisi kudarcával. A Grizzlies ugyanakkor már sorozatban ötödik sikerét aratta Miamiban, ráadásul ezeken a meccseken egyszer sem volt hátrányban.
A kétszer is az idény legjobbjává választott Jannisz Antetokunmpo 27. születésnapján 27 ponttal vezette diadalra a címvédő Milwaukee-t a Cleveland ellen, a játéknap hőse pedig a philadelphiai Joel Embiid lett. A kameruni center 43 ponttal és 15 lepattanóval járult hozzá a Sixers hosszabbításos győzelméhez Charlotte-ban.

Charlotte Hornets-Philadelphia 76ers 124-127 – hosszabbítás után
Detroit Pistons-Oklahoma City Thunder 103-114
Indiana Pacers-Washington Wizards 116-110
Miami Heat-Memphis Grizzlies 90-105
Chicago Bulls-Denver Nuggets 109-97
Milwaukee Bucks-Cleveland Cavaliers 112-104
Minnesota Timberwolves-Atlanta Hawks 110-121
Phoenix Suns-San Antonio Spurs 108-104