Falco-siker a nyugati rangadón a férfi kosár NB I-ben

m4sport.hu/MTI
Szombathely házigazdaként legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Nem indult jól a mérkőzés a Falco számára, az első negyedet nyolc ponttal elbukta, de a másodikban fordított, majd azzal együtt sikerült nyernie, hogy a harmadik szakaszban megint a vendégek játszottak eredményesebben. A szombathelyi Perl Zoltán az összecsapás legjobbjaként 31 pontot szerzett.

A Sopron 25 pontos győzelmet aratott a Debrecen felett. Már az első negyedben jelentős előnyre tett szert a nyugat-dunántúli csapat, így – bár a második és negyedik szakaszt elvesztette – simán nyert, mert a harmadik tíz percben is sokkal eredményesebben játszott a hozzá hasonlóan a bő élcsoporthoz tartozó ellenfelénél.

A Falco–Körmend mérkőzést követően a találkozó hőse elmondta az M4 Sportnak, hogy a sikert nem feltétlenül az ő parádéjának, hanem a remekül összeálló védekezésnek és a hazai publikumnak köszönhető.

Eredmény:
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend 79–73 (19–27, 23–10, 17–22, 20–14)
Sopron KC–DEAC-Tungsram 100–75 (29–15, 24–25, 36–15, 11–20)
Atomerőmű SE-Kaposvári KK 64–81 (15–22, 6–23, 20–20, 23–16)
Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 93–75 (28–16, 26–20, 22–19, 17–20)
MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 89–80 (26–23, 18–16, 21–20, 24–21)
Borítókép: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (Forrás: falcokc.com)