×

Videó: Az All-Star-center el sem hitte, hogy karriercsúcsot és franchise-rekordot dobott

m4sport.hu/MTI
Több fantasztikus egyéni teljesítmény volt éjszaka az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) legutóbbi játéknapján, azonban Karl-Anthony Towns 60 pontos karriercsúcsal és újonnan felállított franchise-rekorddal tette emlékezetessé a Minnesota timberwolves San Antonio Spurs elleni meccsét.

A Minnesota All-Star-centere, Karl-Anthony Towns karriercsúcsot jelentő 60 pontot dobott a magyar idő szerint kedd hajnalban 149–139-re megnyert mérkőzésen a San Antonio Spurs ellen. A 26 éves játékos teljesítménye új franchise-rekord, és egyben a legtöbb pontot is egy meccsen az NBA aktuális idényében.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

ESPN (@espn) által megosztott bejegyzés

A Timberwolves sztárja 32 pontot dobott a harmadik negyedben. Összesen 19/31-es (61%-os) mutatóval, 7/11 hárompontossal és 16 büntetőből csupán egyet hibázva zárt 60 ponttal, emellett 17 lepattanót is begyűjtött. Towns korábbi karriercsúcsa 56 pont volt, melyet 2018. március 28-án, az Atlanta Hawks ellen jegyzett.

Minnesota Timberwolves (@timberwolves) által megosztott bejegyzés

Hajnali győzelmével a Minnesota (40-30) két meccsre megközelítette a Denvert a Nyugati Konferencia hatodik helyéért, ami még biztos rájátszást ér.

Fantasztikus teljesítményt nyújtott és majdnem elérte az 50-es, Stephen Curry is. Az irányító 47 pontot vállalt a Golden State győzelméből a vereségi szériáját négymeccsesre nyújtó vendég Washington ellen, míg Trae Young 46 pontot szórt – 12 assziszt mellett – az Atlantában a Portland ellen.

Egymást követő hatodik találkozóját vesztette el az Oklahoma, amely ezúttal hazai pályán a Charlotte előtt volt kénytelen fejet hajtani.

A címvédő Milwaukee Bucks hat ponttal kerekedett vendéglátója, a Utah Jazz fölé. A hazaiaknál Jannisz Antetokounmpo 30 pontot és 15 lepattanót hozott össze.