×

A Boston Celtics egyenlített az NBA keleti döntőjében

A Boston Celtics leginkább az első két negyedben nyújtott remek teljesítményének köszönhetően 127-102-re verte a házigazda Miami Heatet az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keleti főcsoportdöntőjének csütörtöki második mérkőzésén, ezzel egyenlített a párharcban.

A vendégcsapatot hárman vezették sikerre, közülük Jayson Tatum volt a legeredményesebb 27 ponttal, Marcus Smart és Jaylen Brown 24-24 ponttal segítette a Celticset. Smartnak ráadásul mindössze egyetlen lepattanó hiányzott a tripla duplához, dobott pontjai mellett ugyanis 12 gólpasszt adott és kilenc lepattanót szedett.

A Miamiban Jimmy Butler 29 pontig jutott, Gabe Vincent, valamint Victor Oladipo 14-14 pontot dobott.

A Boston az első negyedben tízpontos hátrányban volt, de a következő 18 perces szakaszt 60-21-re megnyerte, a félidőben pedig 70-45-re vezetett. A 25 pontos különbség a Celtics történetének legnagyobb különbségű idegenbeli vezetése lett a rájátszásban megvívott idegenbeli mérkőzéseit tekintve. A korábbi csúcs 22 pontos különbség volt, melyet a Boston a Chicago Bulls vendégeként ért el 2009-ben.

Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc magyar idő szerint vasárnap hajnalban folytatódik Bostonban.