×

Söpréssel elődöntős a Fehérvár, életben maradt a Szolnok

Elsőként az Alba Fehérvár jutott be az elődöntőbe a férfi kosárlabda NB I-ben.

A negyeddöntő harmadik, keddi mérkőzésein a válogatott Vojvoda Dávid és csapata hét ponttal győzött Sopronban – úgy, hogy az utolsó negyed előtt 14 pontos hátrányban volt –, és 3–0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot.

A Szolnok életben tartotta továbbjutási esélyeit, a Kecskemét ellen elvesztett első két meccs után hazai pályán szépített 2–1-re.

A Körmend megszakította az Oroszlány elleni csata „sormintáját”, ugyanis az előző két felvonásban egyaránt vendégsiker született. Ezúttal a házigazda vasiak végig kézben tartották a meccset, és főként a szerb Stefan Savic 21 pontjával győztek.

A címvédő Szombathely 22 ponttal legyőzte a vendég Szegedet, és 2–1-re vezet. A meccs legjobbja a vasiak válogatott játékosa, Perl Zoltán volt 23 ponttal.

negyeddöntő, 3. mérkőzések:
Sopron KC – Alba Fehérvár 85–92 (27–23, 25–17, 23–21, 10–31)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Fehérvár javára.

Szolnoki Olajbányász – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 95–89 (27–28, 26–23, 25–13, 17–25)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Kecskemét javára.

Egis Körmend – MVM-OSE Lions 84–71 (27–21, 21–14, 19–14, 17–22)
Az állás: 2–1 a Körmend javára.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 96–74 (28–21, 21–18, 25–20, 22–15)
Az állás: 2–1 a Falco javára.

Borítókép: Markeith Cummings (Fotó: m4sport.hu)