Száz pont fölé jutott az Alba a férfi kosárélvonalban

Az Alba Fehérvár hazai pályán 103-84-re legyőzte szombaton a Nyíregyházát a férfi kosárlabda NB I-ben.

A fehérváriak többek között a 26 pontos Quincy Ford és a 23-ig jutó Somogyi Ádám remek teljesítményének köszönhetően a félidőre 15 pontos előnyre tettek szert, a fordulás után pedig tovább növelték a különbséget. Vojvoda Dávidék négy mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban.

A Falco 86-71-re győzött a ZTE otthonában, amivel a listavezető megőrizte előnyét a tabella élén, míg a DEAC-nak a Körmend ellen megszakadt hat mérkőzés óta tartó sikersorozata.

A forduló egyik legeredményesebb játékosa, a szolnoki Bojan Subotic 26 ponttal járult hozzá csapata Szedeák elleni sikeréhez.

Az Atomerőmű érvényesítette a papírformát és legyőzte a vendég Oroszlányt. A kiélezett első negyed után a házigazda ellépett a félidőre, a fordulás után pedig az OSE már nem tudta ledolgozni hátrányát, így sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a bajnokságban.

Eredmény (a hazai szövetség honlapja alapján):
Arconic-Alba Fehérvár – HÜBNER Nyíregyháza BS 103-84 (26-24, 31-18, 22-18, 24-24)
Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-86 (17-29, 17-21, 23-17, 14-19)
Egis Körmend-DEAC 89-79 (24-14, 19-23, 26-23, 20-19)
Szolnoki Olajbányász – Naturtex-SZTE-Szedeák 89-82 (28-20, 19-13, 26-24, 16-25)
Atomerőmű SE – MVM-OSE Lions 91-82 (26-26, 29-20, 20-17, 16-19)