A Knicks ásza a klubtörténelem harmadik legjobb teljesítményével rukkolt elő, és csak öttel maradt el Carmelo Anthony 2014-es csúcsától.
A Timberwolvesban a 35 pontos Taurean Prince nyolc triplakísérletéből egyet sem rontott el, így egy hármasra került a százszázalékos triplázás NBA-rekordjától, melyet Ben Gordon és Latrell Sprewell tart. Egyben ő lett a liga történetének a hetedik játékosa, aki legalább nyolc hármast értékesít hiba nélkül.
A Chicago kétszeri hosszabbítás után nyert Philadelphiában, a hazaiaknál Joel Embiid 37 ponttal és 16 lepattanóval zárt, de négy perccel a második ráadás vége előtt kipontozódott.
A Charlotte 21 pontos hátrányból fordított az Indiana ellen, míg a címvédő Golden State sztárjai közül Stephen Curry 30, Klay Thompson pedig 29 pontot szórt Houstonban. A Warriors sorozatban 11 vereség után, január 30. óta először tudott nyerni idegenben.
Eredmények
Charlotte Hornets-Indiana Pacers 115-109
Philadelphia 76ers-Chicago Bulls 105-109 – hosszabbítás után
New York Knicks-Minnesota Timberwolves 134-140
Houston Rockets-Golden State Warriors 108-121
Memphis Grizzlies-Dallas Mavericks 112-108
Utah Jazz-Sacramento Kings 128-120