Vereséggel zárta a kosárbajnokság alapszakaszát a címvédő, lemaradt a negyeddöntőről az ASE

A címvédő és alapszakaszgyőztes Szombathely kikapott Székesfehérváron a férfi kosárlabda NB I. alapszakaszának szombati zárásán.

Az már az utolsó forduló előtt eldőlt, hogy a Falco nyeri meg alapszakaszt, a Szolnok a második, a Fehérvár pedig a harmadik lesz. Utóbbit pontszámban még beérhette a ZTE, de az egymás elleni eredmények az Albának kedveztek, így biztos volt, hogy a zalai csapat a negyedik helyen végez.

A játéknap rangadóján az Alba fogadta a Falcót, bár ennek a meccsnek a presztízsen kívül nem volt tétje. A válogatott Perl Zoltán vezette vasiak csak az első negyedben tudtak komolyabb ellenállást kifejteni, utána már a hazaiak akarata érvényesült.

A Szolnok úgy is könnyedén megverte a vendég Honvédot, hogy az utolsó negyedet 13 ponttal elvesztette. A Körmend nagy csatában legyűrte az Atomerőmű csapatát, előbbi gárda playoffba jutott, a paksiak viszont az alsóházban folytatják. A Kaposvárt legyőző DEAC is biztosította helyét a negyeddöntőben, míg a sereghajtó Nyíregyháza kétszeri hosszabbítás után kapott ki odahaza a Soprontól.

A nyolc között Szombathely-DEAC, Szolnok-Körmend, Alba-Kecskemét és ZTE-Sopron párharcokra kerül sor.

Mivel a középszakaszt ebben a szezonban a szövetség kivette a menetrendből, a tabella első nyolc helyezettje rögtön az egyik fél harmadik sikeréig tartó negyeddöntőbe jut, a 9-14. helyezettek a bennmaradásért játszanak a körmérkőzéses playoutban. Az alsóházba bónuszpontokat hoznak magukkal az alapszakaszból a csapatok: a 9. helyezett 6 pontot, a 10. helyezett 5 pontot, a 11. helyezett 4 pontot, a 12. helyezett 3 pontot, a 13. helyezett 2 pontot, a 14. helyezett 1 pontot.

A bajnoki playoff és playout előtt a férfi kosárszezon jövő héten a Zsíros Tibor Magyar Kupa küzdelmeivel folytatódik.

HÜBNER Nyíregyháza BS-Sopron KC 84-90 (15-18, 19-23, 20-16, 15-12, 9-9, 6-12) – kétszeri hosszabbítás után
Naturtex-SZTE-Szedeák – MVM-OSE Lions 85-63 (22-15, 20-18, 28-15, 15-15)
Szolnoki Olajbányász-Budapesti Honvéd Sportegyesület 91-69 (28-13, 21-19, 29-11, 13-26)
Zalakerámia ZTE KK – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 68-71 (12-11, 17-26, 25-18, 14-16)
Arconic-Alba Fehérvár – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 97-91 (18-24, 31-21, 30-23, 18-23)
DEAC-Kometa Kaposvári KK 83-71 (18-18, 25-22, 19-12, 21-19)
Egis Körmend-Atomerőmű SE 82-74 (28-12, 20-15, 15-27, 19-20)