A döntő második meccsét is megnyerte, egy győzelemre a címvédéstől a Sopron a női kosárbajnokságban

A negyedik negyed elején még szoros volt a meccs, de utána ellépet a Sopron, amely így pénteken hazai pályán szerezheti meg története 16. bajnoki címét.

A címvédő Sopron 2-0-ra vezet a női kosárlabda NB I döntőjében, mivel kedden 94-82-re nyert a Győr vendégeként, így egyetlen győzelemre van fennállása 16. bajnoki aranyérmétől.

Eredmény (a magyar szövetség honlapja alapján):
döntő, 2. mérkőzés:
SERCO UNI Győr-Sopron Basket 82-94 (19-27, 29-23, 16-19, 18-25)
legjobb dobók: Ellenberg 37 pont, Williams 10, illetve Brooks 23, Turner 21, Fegyverneky 15, Magbegor 12

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-0 a Sopron javára. A finálé szombati nyitányán a 16. aranyukra hajtó soproniak éltek pályaelőnyükkel, és 80-68-ra nyertek – főként a szerbekkel kétszeres Európa-bajnok Jelena Brooks 25 és a WNBA-bajnok, vb-bronzérmes ausztrál Ezi Magbegor 19 pontjával.

A keddi folytatásban az alapszakaszgyőztes és a rájátszásban még veretlen Sopron fél negyed alatt 11 pontos előnybe került (7-18), innen tudott közelebb zárkózni az első felvonásban 13 pontot dobó Aaryn Ellenberg vezérletével az előző szezonban ötödik házigazda.

Az eddigi egyetlen bajnoki címét 2012-ben szerző Győr a nagyszünet előtt egy pontra is megközelítette a tavaly Euroliga-győztes Sopront. A fordulást követően a vezetést is átvették, a negyed hajrájában azonban újra ötpontos különbséget alakított ki a Sopron, amely márciusban begyűjtötte 11. aranyérmét a Magyar Kupában. A záró felvonásban 73-70 után ellépett a Sopron az elfáradni látszó Győrtől, így végül 12 ponttal kerekedett vendéglátója fölé.

A Sopron pénteken hazai pályán akár le is zárhatja az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálét.

Borítókép: fotó: gyorikosar.hu