Ivkovics győzelemmel tért vissza a kecskeméti kispadra

Ivkovics Sztojan győzelemmel tért vissza a Kecskemét kispadjára a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának pénteki játéknapján.

A Pécs ellen diadalmaskodó, forduló előtt sereghajtó alföldiek szerdán jelentették be, hogy a klubnál szakmai igazgatóként dolgozó Ivkovics váltja a kispadon Forray Gábor vezetőedzőt. A szerb születésű szakember az elmúlt tíz évben a férfiválogatott szövetségi kapitánya volt.

A Kecskemétnek ez volt a harmadik bajnoki sikere a mostani idényben.

A Szolnok hat ponttal nyert a mérkőzést hozzá hasonlóan 6/4-es győzelmi mutatóval kezdő Körmend ellen odahaza, míg a tabellán második Alba Fehérvár az utolsó negyedben tízpontos előnyt leadva, hosszabbításban kapott ki Debrecenben.

A Sopron saját közönsége előtt húsz ponttal legyőzte a Honvédot. A hazaiak végig vezetve nyertek, szezonbeli negyedik sikerület aratva. A fővárosiak vereségükkel 2/9-re rontották győzelmi mutatójukat.

Eredmények
Sopron KC-Budapesti Honvéd Sportegyesület 87-67 (16-13, 28-18, 19-21, 24-15)
NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Egis Körmend 79-73 (28-16, 15-17, 20-24, 16-16)
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – NKA Universitas Pécs 71-70 (20-16, 15-12, 18-15, 18-27)
DEAC – Arconic-Alba Fehérvár 93-92 (19-19, 17-22, 16-21, 30-20, 11-10) – hosszabbítás után