Egy győzelemre az elődöntőtől a Falco, a Szolnok és az Alba, egyenlített a DEAC

A Falco a Honvéd vendégeként, a Fehérvár Sopronban aratott magabiztos győzelmet, a Szolnok egy ponttal verte a Pécset, míg a DEAC hazai pályán hosszabbítás után nyert a Zalaegerszeg ellen a férfi kosárlabda NB I. negyeddöntőjének második mérkőzésén.

A hazai pályán játszó BHSE meglepően jól kezdett a címvédő Falco ellen, így a mérkőzés elején hétpontos előnyben is volt, a folytatásban azonban könnyedén ledolgozta kezdeti hátrányát a szombathelyi gárda, amely a félidőre 41-27-re ellépett. A fordulás után sem forgott veszélyben a Falco győzelme, ezt az is mutatta, hogy a meccs utolsó másodpercei már pacsizással teltek. A találkozó legeredményesebb játékosa a szombathelyi Perl Zoltán volt 27 ponttal.

Pécs-Szolnok mérkőzés sokkal kiélezettebb volt. A pécsiek a hajrában fordítottak, majd pár másodperccel a végső dudaszó előtt egyenlített a Szolnok és egy sikeres büntetővel végül egypontos sikert aratott.

Az Alba Sopronban az első felvonást még hátrányban zárta, de többek között Vojvoda Dávid remek játékának és 33 pontjának köszönhetően végül 19 pontos sikert könyvelhettek el.

Debrecenben a házigazda kezdte jobban a mérkőzést, és a félidőre 14 pontra növelte előnyét, de a fordulás után feljavult a zalaegerszegiek játéka és a hajrában fordítottak. A DEAC azonban Andre Williamson kétpontosával hosszabbításra mentette mérkőzést, majd a ráadásban kiharcolta a győzelmet.

negyeddöntő, 2. mérkőzések:
DEAC – Zalakerámia ZTE KK 98–93 (26–19, 25–18, 19–24, 10–19, 18–13) – hosszabbítás után
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Sopron KC – Arconic-Alba Fehérvár 78–97 (23–22, 16–25, 16–27, 23–23)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 az Alba Fehérvár javára.

Budapesti Honvéd Sportegyesület – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 52–89 (13–18, 14–23, 13–19, 12–29)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Falco javára.

NKA Universitas Pécs – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 82–83 (26–17, 20–22, 17–24, 19–20)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2–0 a Szolnok javára.

Borítókép: Perl Zoltán (Fotó: MTI/Kovács Tamás)