Menetrend

    Nem okozott gondot a Vasas a Diósgyőrnek a negyeddöntő első meccsén

    Nem okozott gondot a Vasas a Diósgyőrnek a negyeddöntő első meccsén

    MTI
    A DVTK 85-43-ra legyőzte hazai pályán a Vasas Akadémiát csütörtökön a női kosárlabda NB I negyeddöntős párharcának első mérkőzésén.

    Az alapszakaszban második helyen végzett DVTK októberben harminckét ponttal verte hazai pályán a hetedik helyezett Vasas Akadémiát, majd decemberben a fővárosban is huszonhéttel bizonyult jobbnak ellenfelénél. Csütörtökön is Völgyi Péter vezetőedző együttese volt az esélyes, s végül a korábbiakhoz képest még nagyobb különbséggel, negyvenkét ponttal győzött. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a hazaiak amerikai légiósa, Kathryn Westbeld volt tizenhat ponttal és öt lepattanóval.

    A negyeddöntős párharcok szombaton folytatódnak Budapesten.

    A mérkőzést követően Lelik Réka és Angyal Barbara az M4 Sport helyszíni riporterének, Demjén Balázsnak értékelt:

    Női kosárlabda NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
    DVTK HUNTHERM-Vasas Akadémia 85-43 (24-9, 25-13, 19-11, 17-10)

    szerdán játszották:
    NKA Universitas Pécs – ELTE BEAC Újbuda 95-49 (25-10, 26-18, 21-11, 23-10)
    Sopron Basket-Csata TKK 93-56 (16-7, 26-14, 21-17, 30-18)
    TARR KSC Szekszárd-TFSE 81-70 (22-20, 11-16, 33-12, 15-22)

    Borítókép: DVTK Kosárlabda

    További tartalmak