Menetrend

    A harmadik meccsen nem volt kérdés: a DVTK jutott a női kosárbajnokság döntőjébe

    A harmadik meccsen nem volt kérdés: a DVTK jutott a női kosárbajnokság döntőjébe

    MTI
    A DVTK hazai pályán könnyedén legyőzte a címvédő Sopront az elődöntőben, így 2-1-es összesítéssel bejutott a női kosárlabda NB I fináléjába, amelyben a Péccsel találkozik.

    Tavaly Sopron-DVTK finálét rendeztek az élvonalban, s akkor a 2022-ben Euroliga-győztes soproniak 3-2-es összesítéssel nyerték meg a párharcot. Az elődöntő múlt szombati nyitányán 78-68-ra nyertek odahaza a nyáron távozó Völgyi Péter vezetőedző tanítványai, ám a bő két hete 13. kupaaranyukat begyűjtő soproniak szerdán 75-58-as győzelemmel egyenlítettek a Novomatic Arénában.

    Az utolsó felvonásnak ismét a DVTK Aréna adott otthont, ahol a hazai szurkolók nagy örömére 23-7-tel kezdődött a mérkőzés, főként Lelik Rékának köszönhetően. A válogatott kiválóság egymaga 12 pontot szórt a nyitónegyedben, a hónap elején Magyar Kupa-győztes Sopronban csak a szerbekkel olimpiai bronzérmes és az idény végén visszavonuló Jelena Brooks jeleskedett. A címvédő 14-ről hétpontosra csökkentette hátrányát, aztán a montenegrói Milica Jovanovic 3+1 pontos akcióját követően 34-21-re elhúztak a diósgyőriek. A nagyszünetben 44-30 volt az állás.

    Térfélcsere után a vendégek hasztalanul próbálták csökkenteni a különbséget, sőt, a 28. percben már húszpontos hátrányba került Gáspár Dávid együttese. A 66-45-ről induló zárószakaszra így a lényegi kérdések már eldőltek, a meccs legjobbja Jovanovic lett 20 ponttal.

    A DVTK a Péccsel csap össze, és idegenben kezd a szerdán rajtoló fináléban – amely három győzelemig tart majd -, míg a Sopron a bronzéremért a TFSE-vel száll szembe. A mérkőzéseket az M4 Sporton élőben közvetítjük.

    Eredmény, elődöntő, 3. mérkőzés:

    DVTK HUNTHERM-Sopron Basket 85-66 (26-14, 18-16, 22-15, 19-21)
    A párharc végeredménye: 2-1 a DVTK javára.

    Borítókép: DVTK kosárlabda

    További tartalmak