Összefoglaló:
Eredmény:
döntő, 1. mérkőzés:
NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 94-79 (20-19, 22-20, 23-24, 29-16)
Legjobb dobók: Dashard 27, Pallai 16, Skeens 11, illetve Perl 23, Novakovic 17, Bognár K. 12
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő állása: 1-0, a Szolnok javára.
A bajnok és kupagyőztes Olaj 23/3-as győzelmi mérleggel nyerte meg az alapszakaszt, majd a rájátszásban veretlenül állt, mivel a negyeddöntőben a Sopront, majd az elődöntőben az Atomerőmű csapatát is 3-0-ra verte. A legutóbb ezüstérmes Falco 19/7-tel második lett az alapszakaszban, majd a playoffban ugyancsak hat sikernél tartott, ugyanis a Honvéd és a Kaposvár ellen sem veszített mérkőzést.
Az NB I két legjobb csapatának a döntőbe jutása egyben azt jelentette, hogy megismétlődik a tavalyi finálé, akkor a Szolnok 3-0-val bizonyult jobbnak a vasiaknál. Azóta még egy végjátékot vívott a két elitalakulat, a Magyar Kupa februári döntőjében 69-66-tal bizonyult jobbnak Vedran Bosnic vezetőedző csapata. Ami pedig az elmúlt alapszakaszt illeti, mindkét alkalommal a Tisza-partiak ünnepelhettek, mivel odahaza 84-82-re, a Schaeffler Arena Savariában pedig 77-74-re nyertek.
A bajnoki finálé nyitányán az Európa Kupában elődöntős szombathelyiek kezdtek jobban, de ötpontos előnyüket követően a hazaiak felzárkóztak, és minimális különbséggel megnyerték az első negyedet. Sőt a második tíz perc elején és végén némiképpen növelték is az előnyüket, közte pedig a Falco visszavette a vezetést, de csak néhány percre. A nagyszünetben a Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőről épphogy lemaradt Szolnok három ponttal vezetett.
Fordulás után felváltva vezetett mindkét együttes, de a harmadik negyed végén a Szolnok két triplával kétpontos előnnyel várta a záró etapot, amelyben tizeneggyel is elhúzott, s bár a vendégek négy és fél perccel a vége előtt visszazárkóztak két pontra, a hajrát a szolnokiak bírták jobban.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő kedden folytatódik Szombathelyen.
A lefújás után a hazaiaktól Pallai Tamás, míg a vendégektől Bognár Kristóf értékelt.
„A 15 pontos különbség nem tükrözi azt, hogy ez mennyire nehéz mérkőzés volt. Végig ki–ki meccs volt, a végén pedig felénk billent a mérleg. Ilyen összecsapásokra számítunk, erre is készültünk, mert tudjuk, hogy nagyon jó csapat a Falco, de örülünk, hogy a végén a mi akaratunk érvényesült” – mondta Pallai Tamás.
„Sajnálom, hogy a végén így kinyílt az olló, levonjuk a tanulságokat és felkészülünk a következő találkozóra, otthon győzni szeretnénk. Sok hibát vétettünk, amit a Szolnok kihasznált, sok triplát engedtünk nekik. A védekezés az első számú feladat, Szombathelyen meg kell őket verni, bármi áron” – vélekedett Bognár Kristóf.
korábban:
Eredmények, alsóházi (9-14. helyért) rájátszás:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Egis Körmend 81-77 (17-25, 23-14, 20-14, 21-24)
Zalakerámia ZTE KK – MVM-OSE Lions 91-89 (23-26, 30-30, 17-21, 21-12)
NKA Universitas Pécs – SZTE-Szedeák 69-77 (18-19, 21-23, 21-16, 9-19)
A tabella:
H Csapat M % Gy V DOB KAP P
1. NKA Universitas Pécs 8 1,06 4 4 698-646 17
2. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 8 1,06 6 2 646-643 17
3. Egis Körmend 8 1,06 3 5 713-760 17
4. Zalakerámia ZTE KK 8 0,94 3 5 700-720 15
5. SZTE-Szedeák 8 0,88 5 3 716-680 14
6. MVM-OSE Lions 8 0,81 3 5 706-730 13













