Kalmár gólja is kevés volt, búcsúzott az EL-től a Dunaszerdahely

A Dunaszerdahely 3-2-re kikapott a görög Atromitosz vendégeként a labdarúgó Európa Liga selejtezőjében, a második forduló csütörtöki visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott a sorozattól.

Kettős vereséggel búcsúzott a Dunaszerdahely (fotó: facebook.com)
A győztes görögök kapuját Megyeri Balázs védte, magyar csapattársa, Ugrai Roland a cseresorból nézte végig a találkozót. A Dunaszerdahely csapatkapitánya, Kalmár Zsolt, valamint Vida Máté végig a pályán volt, előbbi büntetőből gólt is szerzett, Vida Kristopher pedig a szünet után állt be.

Nagy Dominik együttese, a varsói Legia gól nélküli döntetlent játszott a finn KuPS otthonában, és ezzel továbbjutott. A magyar játékos kezdő volt, és csak a 91. percben cserélték le.

Korhut Mihály végigjátszotta az Arisz Szaloniki mérkőzését, amelyet görög csapata 1-0-ra megnyert a ciprusi AEL Limasszol otthonában, így a harmadik körbe jutott.

A horvát NK Osijek, amelyben Kleinheisler Lászlót a szünetben lecserélték, tizenegyesekkel búcsúzott. Az eszékiek a múlt heti 1-0-s vereség után hazai pályán 1-0-ra legyőzték a bolgár CSZKA Szófia együttesét, és mivel a hosszabbításban sem született újabb gól, tizenegyes-párbajra volt szükség, amit a vendégek nyertek.

A ciprusi Apollon házigazdaként hosszabbítás után 3-1-re legyőzte az ír Shamrock Rovers együttesét, magyar futballistája, a nyáron Mezőkövesdről igazolt Szalai Attila a visszavágó 58. percében lépett pályára és hat perccel később a hálóba talált.

Európa Liga, selejtező, 2. forduló, visszavágók:

Európa-liga, selejtező, 2. forduló, visszavágók:

Apollon (ciprusi)-Shamrock Rovers (ír) 3-1 (1-0, 2-1, 3-1) - hosszabbítás után
Továbbjutott: az Apollon, 4-3-as összesítéssel.

Zrinjski Mostar (bosnyák)-FC Utrecht (holland) 2-1 (0-1, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Zrinjski Mostar, 3-2-es összesítéssel.

PFC Ludogorec (bolgár)-Valur Reykjavík (izlandi) 4-0 (2-0)
Tj.: a Ludogorec, 5-1-es összesítéssel.

Progres Niedercorn (luxemburgi)-Glasgow Rangers (skót) 0-0
Tj.: a Rangers, 2-0-s összesítéssel.

Bröndby IF (dán)-Lechia Gdansk (lengyel) 4-1 (1-0, 2-1, 3-1) - hosszabbítás után
Tj.: a Bröndby, 5-3-as összesítéssel.

Esbjerg fB (dán)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 0-0
Tj.: a Sahtyor Szoligorszk 2-0-s összesítéssel.

Gzira United (máltai)-FK Ventspils (lett) 2-2 (1-0)
Tj.: a Ventspils, 6-2-es összesítéssel.

Olimpija Ljubljana (szlovén)-Yeni Malatyaspor (török) 0-1 (0-0)
Tj.: a Yeni Malatyaspor, 3-2-es összesítéssel.

Universitatea Craiova (román)-Budapest Honvéd 0-0 - tizenegyesekkel: 3-1
Tj.: az Universitatea Craiova, tizenegyesekkel. - óvás alatt

FC Vaduz (liechtensteini)-Fehérvár FC 2-0 (0-0, 1-0, 2-0) - hosszabbítás után
Tj.: a Vaduz, 2-1-es összesítéssel.

Zorja Luhanszk (ukrán)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 1-0 (1-0)
Tj.: a Zorja Luhanszk kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

Kuopio PS (finn)-Legia Warszawa (lengyel) 0-0
Tj.: a Legia Warszawa, 1-0-s összesítéssel.

FC Riga (lett)-Piast Gliwice (lengyel) 2-1 (1-1)
Tj.: az FC Riga, 4-4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

BK Häcken (svéd)-AZ Alkmaar (holland) 0-3 (0-1)
Tj.: az AZ Alkmaar, 3-0-s összesítéssel.

Levszki Szófia (bolgár)-AEK Larnaca (ciprusi) 0-4 (0-2)
Tj.: az AEK Larnaca kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Partizani Tirana (albán) 1-1 (0-1)
Tj.: a Sheriff Tiraspol, 2-1-es összesítéssel.

AEL Limasszol (ciprusi)-Arisz Szaloniki (görög) 0-1 (0-1)
Tj.: az Arisz Szaloniki, 1-0-s összesítéssel.

Makkabi Haifa (izraeli)-Racing Strasbourg (francia) 2-1 (2-1)
Tj.: a Racing Strasbourg, 4-3-as összesítéssel.

KÍ Klaksvík (feröeri)-FC Luzern (svájci) 0-1 (0-1)
Tj.: a Luzern, kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.

Malmö FF (svéd)-NK Domzale (szlovén) 3-2 (2-2)
Tj.: a Malmö, 5-4-es összesítéssel.

Dinamo Tbiliszi (georgiai)-Gabala PFK (azeri) 3-0 (0-0)
Tj.: a Dinamo Tbiliszi kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

FK Baumit Jablonec (cseh)-FA Pjunik (örmény) 0-0
Tj.: a Pjunik, 2-1-es összesítéssel.

Atromitosz (görög)-Dunaszerdahely (szlovák) 3-2 (2-0)
Tj.: az Atromitosz kettős győzelemmel, 5-3-as összesítéssel.

Neftci Baku (azeri)-Arszenal Tula (orosz) 3-0 (0-0)
Tj.: a Neftci Baku kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

FK Liepaja (lett)-IFK Norrköping (svéd) 0-1 (0-0)
Tj.: a Norrköping, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Debreceni VSC-Torino FC (olasz) 1-4 (0-2)
Tj.: a Torino, kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.

FC Asztana (kazah)-FC Santa Coloma (andorrai) 4-1 (1-1)
Tj.: az Asztana, 4-1-es összesítéssel.

FK Ordabaszi (kazah)-Mlada Boleslav (cseh) 2-3 (1-2)
Tj.: a Mlada Boleslav, 4-3-as összesítéssel.

Kajrat Almati (kazah)-Hapoel Beer Seva (izraeli) 1-1 (1-0)
Tj.: a Hapoel Beer Seva, 3-1-es összesítéssel.

Viitorul Constanta (román)-KAA Gent (belga) 2-1 (0-1)
Tj.: a Gent, 7-5-ös összesítéssel.

FCSB (román)-Alaskert FC (örmény) 2-3 (1-3)
Tj.: az FCSB (5-3-as összesítéssel).

Eintracht Frankfurt (német)-Flora Tallinn (észt) 2-1 (1-1)
Tj.: az Eintracht Frankfurt, kettős győzelemmel (4-2).

Sturm Graz (osztrák)-FK Haugesund (norvég) 2-1 (1-0)
Tj.: a Haugesund (3-2).

Linfield FC (északír)-HB Tórshavn (feröeri) 1-0 (1-0)
Tj.: a Linfield (3-2).

Spartak Trnava (szlovák)-Lokomotiv Plovdiv (bolgár) 3-1 (1-0)
Tj.: a Lokomotiv Plovdiv, idegenben szerzett több góllal (3-3).

NK Osijek (horvát)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-0 (1-0, 1-0, 1-0) - tizenegyesekkel: 3-4
Tj.: a CSZKA Szófia, tizenegyesekkel.

Aberdeen FC (skót)-Csihura Szacshere (georgiai) 5-0 (2-0)
Tj.: az Aberdeen (6-1).

Partizan Beograd (szerb)-Connah's Quay (walesi) 3-0 (0-0)
Tj.: a Partizan, kettős győzelemmel (4-0).

Vitoria Guimaraes (portugál)-Jeunesse Esch (luxemburgi) 4-0 (1-0)
Tj.: a Guimaraes, kettős győzelemmel (5-0).

Crusaders FC (északír)-Wolverhampton Wanderers (angol) 1-4 (1-3)
Tj.: a Wolverhampton, kettős győzelemmel (6-1).

Stjarnan (izlandi)-Espanyol (spanyol) 1-3 (0-1)
Tj.: az Espanyol, kettős győzelemmel (7-1).

 kedden játszották:

KF Feronikeli (koszovói)-Slovan Bratislava (szlovák) 0-2 (0-1)
Tj.: a Slovan Bratislava kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

Lincoln Red Imps FC (gibraltári) - FC Ararat-Armenia (örmény) 1-2 (0-1)
Tj.: az Ararat-Armenia kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

FK Suduva (litván)-SP Tre Penne (San Marinó-i) 5-0 (3-0)
Tj.: a Suduva kettős győzelemmel, 10-0-s összesítéssel.

F91 Dudelange (luxemburgi)-FK Skendija (északmacedón) 1-1 (0-0)
Tj.: a Dudelange, 3-2-es összesítéssel.

szerdán játszották:

FK Cukaricki (szerb)-Molde FK (norvég) 1-3 (0-2)
Tj.: a Molde FK, 3-1-es összesítéssel.