Kikapott a Barcelona - huszonöt éve nem kezdett ilyen rosszul a csapat

MTI/m4sport.hu | Szerző: Pollák Márton
A Barcelona kétgólos vereséget szenvedett idegenben a Granadától a spanyol labdarúgó-bajnokság ötödik fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

A hazaiak már a második percben vezetéshez jutottak, majd büntetőből a második félidő közepén növelték előnyüket. Sikerükkel a hatodik helyről az elsőre ugrottak, míg a kartalánok lecsúsztak a hetedikre.

A Barca 25 éve a legrosszabb rajtját produkálja a spanyol labdarúgó-bajnokságban, ahol eddig mindössze hét pontot szerzett, amire az 1994/95-ös idény óta nem volt példa, az volt a legutóbbi szezon, mikor a csapat az első három idegenbeli bajnokiján nyeretlen maradt.

Az előző szezonra visszatekintve elmondható, a Camp Noutól távol igazán hervasztóErnesto Valverde legénységének teljesítménye: a Barca a bajnokságban legutóbb április 23-án tudott idegenben győzni – akkor az Alavést verte 2–0-ra, ezt követően kikapott a Celta Vigotól (2–0) és döntetlent játszott az Eibarral -, azóta öt meccs óta nyeretlen vendégként. Ilyenre 2008 április- májusa óta nem volt példa (Rijkaard volt az edző).

Minden sorozatot figyelembe véve viszont már hét meccsre rúg a katalánok idegenbeli nyeretlenségi szériája, ami legutóbb 2001 tavaszán esett meg a Barcával.